Facebook udostępni twój numer i adres swoim partnerom! Bez pytania!

Facebook udostępni twój numer i adres swoim partnerom! Bez pytania!

Facebook udostępni twój numer i adres swoim partnerom! Bez pytania!
Źródło zdjęć: © facebook
02.03.2011 14:46

Twoje adresy i numery telefonów będą przekazywane partnerom Facebooka. Facebook nie przejmuje się krytyką i kontynuuje wdrażanie swojego Złego Planu. Polega on na przekazaniu deweloperom zewnętrznych adresów i numerów telefonicznych użytkowników portalu.

Swój niecny plan przekazywania ww. danych aplikacjom i partnerskim witrynom, Facebook ogłosił już w styczniu i spotkał się z dużą falą krytyki. Na tyle dużą, że wstrzymał wdrażanie nowej polityki prywatności obiecując, że to tylko chwilowe i że wkrótce będzie ją kontynuował. Portal obiecuje, że „w zamian”. będzie ostrzegał swoich użytkowników o istotności tych danych w wyraźny, czytelny, nie do przeoczenia sposób. Rozważa też zachowanie prywatności osób niepełnoletnich.

Obraz

Facebook zachowa jednak dotychczasowe, restrykcyjne umowy z twórcami aplikacji i witrynami współpracującymi z Facebookiem. Portal zabrania im sprzedaży pozyskanych informacji i współdzielenia ich z innymi podmiotami. Jednak nieraz już pisaliśmy o złośliwych na Facebooka, które wykorzystują luki w zabezpieczeniach portalu i przeglądarek. To zapewne się nie zmieni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)