Facebook skanuje nasze posty w poszukiwaniu spamu

Facebook skanuje nasze posty w poszukiwaniu spamu
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC

27.10.2011 13:28

Facebook chwali się 750 milionami użytkowników. Większość z nich przesyła za jego pomocą zdjęcia swoich dzieci, umawia się ze znajomymi na paintballa i z lepszym lub gorszym skutkiem szuka swojej przyszłej byłej żony. Są niestety również tacy, którzy nigdy nie powinni mieć styczności z Siecią. To właśnie przed nimi chroni nas Facebook Immune System.

System Immunologiczny Facebooka składa się z dwóch części: wyczulonych na spam algorytmów oraz drużyny 3. dzielnych ludzkich łowców. Mark Zuckerberg postawił przed FIS bardzo ambitne zadanie, którym jest sprawdzenie każdej akcji wykonanej przez użytkowników największego na świecie portalu społecznościowego.

Facebook Immune System sprawdza 2. miliardów kliknięć każdego dnia - daje to 650 tysięcy sprawdzeń na sekundę. Nie można powiedzieć, by 30-osobowy zespół moderatorów się nudził w pracy, której efekty robią swoją drogą spore wrażenie. Tylko 4% wszystkich wysyłanych na Facebooku wiadomości jest spamem, lecz dzięki FIS dociera on do jedynie 1% użytkowników portalu.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Jakimi kryteriami kieruje się drużyna FIS? System Immunologiczny Facebooka działa podobnie do innych robotów walczących ze spamem - wychwytuje on zarówno podejrzane słowa, takie jak "viagra" czy "darmowy iPhone", jak również masowe odrzucenia zaproszeń do znajomości. Te są najczęściej wysyłane przez spamboty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)