Trwa ładowanie...
d29yr22

Facebook pozwala na fałszywe reklamy polityków. To kolejne takie wybory

Kontrowersyjna polityka Facebooka nie zostanie ukrócona. A przynajmniej nie przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii, odbywającymi się 12 grudnia. Może dojść do kolejnego chaosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg nie zmienia postawy, pomimo krytyki
Mark Zuckerberg nie zmienia postawy, pomimo krytyki (Liu Jie/Xinhua News/East News)
d29yr22

Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii to może być kolejny cios. W 2016 roku opłacane przez polityków reklamy przedstawiające fałszywe informacje na temat UE doprowadziły do manipulacji referendum obywatelskiego nad Brexitem. Zdezorientowani obywatele doprowadzili do chaosu, który nadal trwa.

Reklamy na Facebooku podczas wyborów w Wielkiej Brytanii - mogą robić, co chcą

Facebook nie będzie sprawdzać wiarygodności informacji wyświetlanych przez brytyjskie partie polityczne, oraz tysiące kandydatów ubiegających się o wybory do Izby Gmin. Jednakże firma potwierdziła, że reklamy grup politycznych takich jak Leave.EU, próbujących dostać się do rządu, będą monitorowane.

d29yr22

Damian Collins, konserwatywny członek parlamentu, powiedział CNN Business Friday: "Ludzie nie powinni być w stanie rozpowszechniać dezinformacji podczas kampanii wyborczych tylko dlatego, że płacą za to Facebookowi". Taka polityka doprowadziła do zmiany zasad reklamowania się na Twitterze.

Zarząd serwisu Twitter podjął decyzję o całkowitym usunięciu reklam politycznych. W ten sposób chce odciąć się od manipulacji jakimikolwiek wyborami na świecie. Jak widać, Facebook i jego właściciel Mark Zuckeberg mają inne zdanie na ten temat.

Mimo kontrowersji Facebook będzie publikować wszelkie opłacone reklamy, zgłoszone przez członków i partie polityczne brytyjskiego parlamentu. Bez żadnych weryfikacji. Wybory w Wielkiej Brytanii 12 grudnia będą jednym z pierwszych przypadków, gdy kontrowersyjna polityka Facebooka będzie wpływać na rozwój wydarzeń w tak dużym kraju.

Zobacz też: Facebook wie o tobie jeszcze więcej, niż myślisz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29yr22

Podziel się opinią

Share

d29yr22

d29yr22
Więcej tematów