Trwa ładowanie...
d1lmqce

Facebook od teraz doradzi Ci jak się ubrać. Nowe narzędzie stosujące sztuczną inteligencję

Facebook ma zamiar wprowadzić system Fashion++, który ma być… doradcą do spraw mody. Facebook swoje nowe narzędzie oparł na sztucznej inteligencji, będzie ono dobierało do siebie części garderoby, tak, żeby pasowały do siebie jak najlepiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com)
d1lmqce

Facebook o swoim nowym narzędziu poinformował na swojej stronie poświęconej nowym technologiom. Nie wiadomo, kiedy Fashion++ ma być udostępniony do testów dla szerokiego grona użytkowników.

Czytaj też: Jak usunąć fb? Podpowiadamy jak to zrobić

AI pomoże Ci się ubrać

Facebook poinformował, że Fashion++ został stworzony poprzez zastosowanie technologii sztucznej inteligencji. Narzędzie przeskanowało tysiące zdjęć, na których znajdowały się różnego rodzaju modne stylizacje i na tej podstawie przyswoiło wiedzę na temat, stylowego dopasowania do siebie różnych części garderoby.

d1lmqce

Użytkownik będzie mógł udostępnić wiedzę o posiadanych ubraniach, a Fashion++ powie jak najlepiej dopasować je do siebie, żeby utworzyły dobrze wyglądający zestaw. Może też zasugerować kupno innych pasujących części garderoby lub wprowadzenie drobnych poprawek, takich jak podwinięcie rękawów albo wciągnięcie koszuli w spodnie.

Facebook ma też ambicje, żeby Fashion++ pomógł projektantom w tworzeniu nowych ubrań.

Czytaj też: Czy przyszłość jest robotem, czyli jak okiełznać sztuczną inteligencję?

d1lmqce

Podziel się opinią

Share

d1lmqce

d1lmqce
Więcej tematów