Facebook od teraz doradzi Ci jak się ubrać. Nowe narzędzie stosujące sztuczną inteligencję

Facebook od teraz doradzi Ci jak się ubrać. Nowe narzędzie stosujące sztuczną inteligencję
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

23.09.2019 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook ma zamiar wprowadzić system Fashion++, który ma być… doradcą do spraw mody. Facebook swoje nowe narzędzie oparł na sztucznej inteligencji, będzie ono dobierało do siebie części garderoby, tak, żeby pasowały do siebie jak najlepiej.

Facebook o swoim nowym narzędziu poinformował na swojej stronie poświęconej nowym technologiom. Nie wiadomo, kiedy Fashion++ ma być udostępniony do testów dla szerokiego grona użytkowników.

AI pomoże Ci się ubrać

Facebook poinformował, że Fashion++ został stworzony poprzez zastosowanie technologii sztucznej inteligencji. Narzędzie przeskanowało tysiące zdjęć, na których znajdowały się różnego rodzaju modne stylizacje i na tej podstawie przyswoiło wiedzę na temat, stylowego dopasowania do siebie różnych części garderoby.

Użytkownik będzie mógł udostępnić wiedzę o posiadanych ubraniach, a Fashion++ powie jak najlepiej dopasować je do siebie, żeby utworzyły dobrze wyglądający zestaw. Może też zasugerować kupno innych pasujących części garderoby lub wprowadzenie drobnych poprawek, takich jak podwinięcie rękawów albo wciągnięcie koszuli w spodnie.

Facebook ma też ambicje, żeby Fashion++ pomógł projektantom w tworzeniu nowych ubrań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także