Facebook ma rozwiązać problem z adresami e‑mail

Facebook ma rozwiązać problem z adresami e-mail
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

04.07.2012 10:10, aktual.: 04.07.2012 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook przyznał się w końcu do tego, że spowodował niemałe zamieszanie wprowadzając na siłę adresy @facebook.com. Sieć społecznościowa wie, że faktycznie namieszała w książkach adresowych wielu osób, ale zlokalizowała już problem i, najważniejsze, zamierza dziś rozpocząć jego usuwanie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi Gizmodo przez jednego z inżynierów Facebooka problem spowodował bug w komunikacji pomiędzy urządzeniami mobilnymi a serwerami firmy. System zaprojektowano w ten sposób, by automatycznie zasysał główny kontakt, który znajdzie się na facebookowej osi czasu i dodawał go (a nie nadpisywał stary) do kontaktów. Ma to sens biorąc pod uwagę, że aktualizowany na Facebooku główny adres email prawdopodobnie będzie tym adresem, na którym nam zależy.

Problem polega na tym, że Facebook zaczął automatycznie zamieniać wszystkie adresy użytkowników na @facebook.com, co spowodowało, że API używane do synchronizacji danych, na skutek błędu, na niektórych urządzeniach mobilnych zaczęło zasysać najnowszy email:

_ (…) bug powodował, że urządzenia, zamiast głównego adresu, zasysały ostatni dodany adres email przez co w [książkach adresowych] pojawiały się adresy @facebook.com. Jesteśmy w trakcie rozwiązywania tego problemu, który naprawiony będzie niebawem. Zastępowanie prawidłowych danych w książkach adresowych nie było planowane i dotyczyło „jedynie małej liczby użytkowników. _

Najważniejsze, że usuwanie problemu z nadpisywaniem kontaktów ma się rozpocząć jeszcze dziś. Podczas kolejnej synchronizacji danych książka adresowa powinna wrócić do stanu sprzed całej afery. Zakładając oczywiście, że wszyscy twoi znajomi ustawili prawidłowy adres na Facebooku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)