Facebook: Lekarze transmitowali operacje na otwartym mózgu. Pacjentka obudziła się podczas zabiegu [Zobacz wideo]

Facebook: Lekarze transmitowali operacje na otwartym mózgu. Pacjentka obudziła się podczas zabiegu [Zobacz wideo]

Facebook: Lekarze transmitowali operacje na otwartym mózgu. Pacjentka obudziła się podczas zabiegu [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Mum's MeTime
Karolina Modzelewska
31.10.2019 12:06

Lekarze z Dallas zdecydowali, że pokażą operacje na otwartym mózgu na żywo. Wykorzystali w tym celu popularnego Facebooka. Transmisję mogli oglądać wszyscy zainteresowani. Za ich działaniem kryje się szczytny cel.

Transmisja na żywo była nadawana z Methodist Dallas Medical Center. Lekarze operowali mózg 25-letniej Jenny Schardt, która bez wahania zgodziła się na udział w nietypowym nagraniu.

Operacja mózgu live

Pacjentka wymagała operacji ze względu na liczne naczynia krwionośne w jej mózgu. To za ich sprawą traciła przytomność, miała drgawki i problemy z mówieniem. Przyjęła propozycję transmitowania jej operacji na żywo, bo chciała pokazać innym, że takie schorzenia można z powodzeniem leczyć.

Za operacje odpowiadał Nimesh Patel, szef neurochirurgii szpitala. To on tłumaczył widzom, co w danym momencie dzieje się na ich ekranie. Ze względu na politykę Facebooka, lekarze zrezygnowali z publikacji drastycznych treści. Nagrywanie rozpoczęło się już po trepanacji czaszki.

Pacjentka rozmawiała z lekarzami w trakcie operacji

Jenna obudziła się w trakcie zabiegu. Było to jednak zaplanowane, ponieważ operujący chcieli mieć pewność, że wykonywane cięcia są precyzyjne i nie naruszają części mózgu odpowiedzialnych za mowę lub ruch. Pacjentka rozmawiała z lekarzami, uśmiechała się i wykonywała ich proste polecenia.

Wideo trwające 45 minut obejrzało 45 tys. użytkowników Facebooka. Pod nim pojawiło się ponad 1000 komentarzy. Wiele z nich wskazywało, że cel lekarzy i Jenny Schardt został osiągnięty. Ludzie zyskali wiedzę na temat schorzenia, sposobu jego leczenia i przebiegu samej operacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)