Facebook kupuje bez opamiętania: Opera, Face.com, kto następny?

Facebook kupuje bez opamiętania: Opera, Face.com, kto następny?

Facebook kupuje bez opamiętania: Opera, Face.com, kto następny?
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC
30.05.2012 10:23

Facebook prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia producenta przeglądarki internetowej Opera oraz narzędzia do rozpoznawania twarzy - Face.com.

Według analityków, Mark Zuckerberg może zapłacić za Operę nawet ponad miliard dolarów. Dlaczego aż tyle, skoro przeglądarka rodem z Norwegii wcale nie cieszy się tak dużą popularnością na świecie (ma większe uznanie wśród krytyków, niż użytkowników)? W grę wchodzą mobilne wersje Opery (Mini i Mobile), a także konkurencja, między innymi Google, które skutecznie może podnieść cenę, a poza tym, odkąd norwescy działacze prowadzą rozmowy z Facebookiem, akcje Opery podskoczyły aż o 2. procent. W tej chwili wycena firmy z Oslo oscyluje w granicach 800 milionów dolarów. Rozmowy trwają.

W międzyczasie, Facebook ma prowadzić także rozmowy z producentem oprogramowania do rozpoznawania twarzy - Face.com. Za to narzędzie Zuckerberg ma zapłacić "kilkadziesiąt milionów" dolarów.

Pytanie "kto następny", przy takim obrocie spraw, staje się zasadne. Z drugiej strony trzeba przyznać, że Facebook skutecznie odwraca uwagę mediów od sytuacji na giełdzie, która najprawdopodobniej będzie miała swój finał w sądzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)