Trwa ładowanie...
dvc5hqf

Facebook: Konferencja Oculus Connect 6. Firma zbuduje Horizon - własny świat społeczny VR

Oculus opowiadał o przyszłości rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Z kolei Mark Zuckerberg wykorzystał wydarzenie do ogłoszenia dwóch aktualizacji zestawu słuchawkowego Oculus Quest VR. Opcja "hand tracking" dostępna już w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórca Facebooka ogłosił aktualizacje Oculus Quest VR.
Twórca Facebooka ogłosił aktualizacje Oculus Quest VR. (East News)
dvc5hqf

Oculus wprowadza narzędzie pozwalające na śledzenie ruchu rąk do zestawów słuchawkowych Oculus Quest VR. Zaktualizowane urządzenie ma być dostępne na początku przyszłego roku.

Oculus Quest VR: nowe rozwiązania

Według zapowiedzi system wykorzysta wbudowane kamery Questa, aby śledzić ruch dłoni, zamiast wymagać systemu kontrolnego takiego jak Oculus Touch.
Zdaniem Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka, jest to część planów związanych z minimalizacją ilości sprzętu, który jest niezbędny w przypadku korzystania z VR.

dvc5hqf

Dodatkowo osoby posiadające Questy będą mogły uruchamiać gry i aplikacje przeznaczone dla zestawów słuchawkowych Oculus Rift na PC. Konieczne jednak będzie połączenie zestawów z komputerami za pomocą kabla USB. Aktualizacja, nazwana Oculus Link, pojawi się w zestawach słuchawkowych Quest w listopadzie.

Społeczny świat VR

Mark Zuckerberg ogłosił również ważną inicjatywę programową dla Oculus VR. Firma buduje własny świat społeczny VR, nazywany Horizon, który pozwoli ludziom spotykać się z innymi i budować własne przestrzenie – coś, co będzie przypominało wirtualne światy typu Sansar.

- Zbudowaliśmy Horizon, aby od samego początku był przyjemnym i integrującym doświadczeniem – powiedział Zuckerberg.

dvc5hqf

Podziel się opinią

Share
dvc5hqf
dvc5hqf
Więcej tematów