Facebook jako aplikacja randkowa? Nowa funkcja działa podobnie jak Tinder. Właśnie trwają jej testy

Facebook też chce pomóc w poszukiwaniu miłości i przyjaźni w sieci. Nowa funkcja na Messengerze przypomina działanie innych randkowych apek. Czy to ma szansę się sprawdzić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook jako aplikacja randkowa? Nowa funkcja działa podobnie jak Tinder. Właśnie trwają jej testy
(Shutterstock.com)

Niektórzy miłości, lub po prostu towarzystwa szukają w sieci - tu pomocne są liczne aplikacje randkowe, takie jak np. popularny Tinder. W zasadzie początki Facebooka wiązały się z podobnym motywem, co pokazał choćby film "The Social Network". Poniższa scena przypomina o "towarzyskich" potrzebach, jakie zainspirowały Zuckerberga do założenia platformy społecznościowej dla studentów.

Nie musimy chyba więcej dodawać - nowa funkcja na Messengerze byłaby w zasadzie powrotem do korzeni. Jaka jest jej rola? Ma wyszukiwac osoby o podobnych zainteresowaniach do naszych, które biorą udział przeważnie w tych samych wydarzeniach i reagują na te same treści. Jeśli pojawi się ktoś taki, otrzymamy notyfikację z propozycją odezwania się do wybranego użytkownika w celu umówienia spotkania. Poniżej zrzut ekranu pokazujący, jak wygląda pierwsza wersja testowanej opcji w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Redakcja Motherboard
Podziel się

Jeśli wyrazimy zainteresowanie, nie obędzie się bez wzajemności - tylko zgoda obu stron pozwoli na rozpoczęcie konwersacji na Messengerze. Opcja podobna jak w Tinderze - tyle tylko, że Facebook stara się podkreślić raczej możliwość poznawania nowych osób w ogóle, niekoniecznie w romantycznym celu. O tym, że popularne aplikacje randkowe coraz częściej służą nam raczej do zapoznawania przyjaciół, szczególnie dzielących tą samą pasję, mówi się już od dawna. Możemy więc wzruszać ramionami, słysząc o nowej propozycji giganta społecznościowego - jednak jeśli funkcja zacznie działać w Polsce, niewykluczone, że zdarzy nam się z niej skorzystać.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.