Facebook i Google świętują Dzień Dziecka

Strona głównaFacebook i Google świętują Dzień Dziecka
01.06.2016 10:22
Facebook i Google świętują Dzień Dziecka
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Jak co roku, pierwszego czerwca internetowi giganci obchodzą z wszystkimi dziećmi ich największe święto – Międzynarodowy Dzień Dziecka

Jak co roku, pierwszego czerwca internetowi giganci obchodzą z wszystkimi dziećmi ich największe święto – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zarówno Google, jak i Facebook z tej okazji przygotowały specjalne grafiki - doodle, które przypominają na o tym święcie.

Google, zgodnie ze swoją tradycją przygotowało specjalną grafikę, która nosi nazwę doodle (z ang. swobodne bazgroły na kartce papieru). Grafika stylizowana jest na rysunek wykonany kredkami świecowymi, na którym z kolei są przedstawione dzieci, które…. rysują kredkami świecowymi logotyp Google. Jest to biały napis na czerwonym tle, wokół którego narysowane są kwiatki, balon, słońce gwiazdy i kwiaty.

Google już od lat z okazji różnych świąt i innych rocznic przygotowuje specjalne wersje swojego logo. Doodle pojawiają się nie tylko jako statyczne grafiki, ale również jako animacje, a nawet proste gry. Wszystkie dzieła grafików Goole'a znajdziemy pod adresem: https://www.google.com/doodles.

288766803407419539
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook.com)

Podobny sposób świętowania, czyli grafikę przygotował również Facebook. Obrazek przygotowany przez podwładnych Marka Zukerberga jest znacznie bardziej powściągliwy i wpisuje się w inne grafiki udostępniane przez serwis, z okazji rocznic znajomości ze znajomymi, czy rocznicy posiadania konta na Facebooku. Poprzez udostępnienie grafii możemy wszystkim znajomym, jak i obcym (w zależności od ustawień konta) złożyć życzenia.

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Nardów Zjednoczonych w 195. r. Święto jest obchodzone od 1955 r. w różne dni w roku, w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce oraz innch krajach byłego bloku komunistycznego święto obchodzone jest 1 czerwca, począwszy od 1950 r.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)