Facebook dzielił się danymi z 52 firmami. Na liście technologiczni giganci

Facebook dzielił się danymi z 52 firmami. Na liście technologiczni giganci

Facebook dzielił się danymi z 52 firmami. Na liście technologiczni giganci
Źródło zdjęć: © East News | Saul Loeb
Adam Bednarek
02.07.2018 09:07, aktualizacja: 02.07.2018 10:29

Alibaba, Huawei czy Lenovo - m.in. z tymi chińskimi firmami Facebook dzielił się danymi na temat użytkowników. Społecznościowy gigant dodaje jednak, że niektóre umowy już wygasły.

Facebook ujawnił nazwy firm, z którymi dzielił się danymi użytkowników, w raporcie przesłanym House Energy & Commerce Committee. HECC zażądało informacji na ten temat. Z odpowiedzi wynika, że dane użytkowników trafiały do takich przedsiębiorstw jak Alibaba, Huawei, Lenovo czy Oppo. W sumie na liście znalazły się 52 firmy, ale Facebook zapewnił, że z 38 umowy już wygasły.

Facebook dalej będzie współpracował z takimi firmami jak Alibaba, Mozilla oraz Opera. Również aktualne będą umowy z Apple, Amazonem czy Tobii. Już wcześniej twórcy portalu społecznościowego deklarowali, że firmy, do których trafiały informacje, zobowiązały się wykorzystać dane do czynności związanych wyłącznie z "facebookowym doświadczeniem". Społecznościowy gigant nie wie nic na temat nadużyć i zaprzecza medialnym pogłoskom, jakoby dane udostępniane były bez pozwolenia użytkowników. A o czymś takim informował np. "The New York Times". Wówczas na liście znalazły się takie firmy jak Amazon, Apple, Blackberry, HTC, Microsoft czy Samsung.

Na początku czerwca "The New York Times" ujawnił również, że Facebook udostępniał swoje dane chińskim producentom sprzętu. Wśród nich znalazł się Huawei, który na początku roku został oceniony przez amerykański wywiad jako potencjalne zagrożenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)