Facebook dopuszcza używanie animowanych GIF‑ów

Facebook dopuszcza używanie animowanych GIF-ów
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

01.06.2015 10:56, aktual.: 01.06.2015 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook potwierdził, że wprowadzi obsługę animowanych GIF-ów w swoim serwisie. To duża zmiana w polityce tej firmy, która pierwotnie świadomie zastrzegła brak obsługi tego formatu w celu uniknięcia "zbyt chaotycznego wyglądu" sekcji wiadomości.

Do tej pory Facebook koncentrował się na przekazywaniu dwóch rodzajów treści obrazkowych: zdjęć/obrazków oraz filmów wideo. Animowane GIF-y są natomiast czymś pomiędzy tymi dwoma rodzajami treści wizualnych i - co niewątpliwie zauważył Facebook - ciągle zyskują na popularności. Jeśli zaś w grę wchodził wybór: elegancki wygląd lub też chaotyczny obrazkowy śmietnik, ale większa popularność serwisu wśród użytkowników, to decyzja była oczywista - trudno, "dajemy śmietnik".

Na razie nie jest jednak możliwe dodawanie animowanych GIF-ów bezpośrednio w serwisie. Jeśli chcecie wypróbować, czy funkcja ta działa już na "waszym" Facebooku (wprowadzanie tej usługi trwa, jest stopniowe), musicie wkleić link do zewnętrznej strony publikującej animowane GIF-y, takiej jak Imgur czy Tumbrl. Warto dodać, że w tym momencie jest to opcja dostępna wyłącznie dla zwykłych użytkowników, a nie dla stron albo reklamodawców.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Projekt Ara - Google pokazało w pełni sprawny telefon

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)