Europa i USA: ilość przesłanych megabajtów rośnie, ARPU maleje

Europa i USA: ilość przesłanych megabajtów rośnie, ARPU maleje

Europa i USA: ilość przesłanych megabajtów rośnie, ARPU maleje
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
19.09.2010 19:06, aktualizacja: 20.09.2010 09:45

Pomimo dynamicznego wzrostu ilości megabajtów przesyłanych przez klientów sieci komórkowych, ARPU operatorów w wybranych krajach Europy i w USA cały czas maleje - wynika z danych przedstawionych przez Strategy Analytics Tariff and Revenue Strategies Insight.

Pomimo dynamicznego wzrostu ilości megabajtów przesyłanych przez klientów sieci komórkowych, ARPU operatorów w wybranych krajach Europy i w USA cały czas maleje - wynika z danych przedstawionych przez _ Strategy Analytics Tariff and Revenue Strategies Insight _.

Z przedstawionego raportu wynika, że od 2006 do 2010 roku ARPU wybranych operatorów we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA systematycznie spadał. Wpływ na to miał jeden główny czynnik - spadki stawek MTR (Mobile Termination Ratek).

To spowodowało, że pomimo podobnej ilości minut wykorzystywanych przez użytkowników, ARPU z tego typu usług zanotowało spadek w tym okresie na poziomie od 23 do 60%. Jednocześnie ARPU z usług transmisji danych zanotowało wzrost nawet o 65% (w USA).

W przypadku wybranych krajów Europy wzrost ARPU z tytułu usług transmisji danych wyniósł w tym okresie od 10 do 43%. Miały na to wpływ głównie wejście na rynek nowych operatorów (O2 w Niemczech oraz Vodafone w Hiszpanii), co zmusiło pozostałych graczy do korekty cen swoich ofert.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)