Euro 2016: gdzie oglądać wszystkie mecze online za darmo i legalnie

Euro 2016: gdzie oglądać wszystkie mecze online za darmo i legalnie

Euro 2016: gdzie oglądać wszystkie mecze online za darmo i legalnie
Źródło zdjęć: © vagueonthehow / flickr.com / CC
21.06.2016 15:18, aktualizacja: 22.06.2016 12:10

Kibicowanie drużynom piłkarskim w trakcie trwania mistrzostw w piłce nożnej Euro 2016, to nie lada wyzwanie w Polsce. Oto kilka sposobów na obejrzenie meczów jeśli nie masz kablówki

Zgodnie z podpisaną przez Polsat i UEFA umową dotyczącą praw do transmisji meczów Euro 201. na terenie Polski, prawa ma tylko i wyłącznie polska stacja telewizyjna. Dotyczy to zarówno platform telewizji cyfrowej, naziemnej oraz internetu. W związku z tym na platformie Cyfrowego Polsatu uruchomiono dwa dodatkowe kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 - obydwa nadawane w HD i za dodatkową opłatą. W związku z umową Polsat zablokował nadawanie sygnału przez stacje niemieckie, które w swojej ofercie miały odkodowane mecze.

Polsat również zawładnął transmisjami w internecie. Wszystkie transmisje pojawiają się na cyfrowej platformie Polsatu o nazwie Ipla. Podobnie jak z kanałami telewizyjnymi oglądanie transmisji w internecie kosztuje 100 zł. O tym nadawcy było głośno na samym początku mistrzostw, kiedy Ipla miała poważne kłopoty z sygnałem. Niezadowoleni internauci oczywiście znaleźli sposób, by legalnie ominąć blokady regionalne. Oto prosty sposób, jak tego można dokonać, zarówno w przeglądarce Google Chrome, jak i Firefox.

Zamiast męczyć się z instalowaniem VPN oraz zmianami serwerów proxy (by oszukać mechanizmy lokalizujące) wystarczy wejść do oficjalnego sklepu z rozszerzeniami i zainstalować Modify Headers for Google Chrome oraz dla Firefox. Nie mamy się tutaj czego obawiać –. nakładka jest sprawdzona i zatwierdzona przez Google. Po pomyślnym dodaniu do przeglądarki, na prawo od paska adresu pojawia się nowa ikona.

Obraz
© (fot. Modify Headers for Google Chrome)

Aby móc oglądać mecze należy dodać nowy nagłówek (z ang. header) – klikamy na "+" w prawym górnym rogu (1). W kolumnie _ Action wybieramy wartość Add, w Name _wpisujemy: X-Forwarded-For. Jako wartość _ Value * _wpisujemy: *130.149.7.201. Później klikamy w pulsujący przycisk *Save *(2), *Play *(3) oraz *Enable *(4) i możemy oglądać mecze w bardzo dobrej jakości. Niestety mecze są transmitowane przez niemieckie stacje ZDForaz Das Erste, więc komentarz jest również po niemiecku. Podobnie postępujemy w przypadku przeglądarki Mozilli.

Dla znających język angielski dostępny jest serwis filmon.com, na którym również możemy obejrzeć transmisje większości spotkań za darmo. Część meczów jest transmitowana na kanale BBC ONE, zaś część na iTV. W darmowej wersji serwis daje nam transmisję niskiej jakości, jednak na urządzeniach mobilnych w zupełności to wystarcza. Jeśli jednak mamy ochotę na wyższą jakość transmisji, to trzeba się zarejestrować na stronie oraz opłacić abonament.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)