Ericsson zapewni zasięg na oceanach

Ericsson zapewni zasięg na oceanach
Źródło zdjęć: © lotsemann / Flickr / CC

19.01.2012 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oceany to ostatnia biała plama, niezagospodarowana dotąd przez branżę komunikacji mobilnej. Największa na świecie firma specjalizująca się w transporcie morskim, Maersk Line, zleciła Ericssonowi zlikwidowanie tej luki przez wdrożenie komunikacji mobilnej i satelitarnej na wszystkich statkach należących do jej floty.

Flota Maersk Line liczy ponad 500 kontenerowców. W ciągu najbliższych dwóch lat Maersk Line wyposaży 400 z nich w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Wkrótce potem urządzenia te zostaną zainstalowane również na pozostałych statkach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne usługi zarządzane, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach.

Grupa A.P. Moller - Maersk to globalny konglomerat. Prowadzi działalność w około 130 krajach i zatrudnia około 108 000 pracowników. Jest właścicielem jednej z największych na świecie firm z branży transportu morskiego, a ponadto prowadzi różnorodną działalność w takich dziedzinach, jak energetyka, logistyka, handel detaliczny i przemysł wytwórczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)