Ericsson zapewni zasięg na oceanach

Ericsson zapewni zasięg na oceanach

Ericsson zapewni zasięg na oceanach
Źródło zdjęć: © lotsemann / Flickr / CC
19.01.2012 09:48

Oceany to ostatnia biała plama, niezagospodarowana dotąd przez branżę komunikacji mobilnej. Największa na świecie firma specjalizująca się w transporcie morskim, Maersk Line, zleciła Ericssonowi zlikwidowanie tej luki przez wdrożenie komunikacji mobilnej i satelitarnej na wszystkich statkach należących do jej floty.

Flota Maersk Line liczy ponad 500 kontenerowców. W ciągu najbliższych dwóch lat Maersk Line wyposaży 400 z nich w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Wkrótce potem urządzenia te zostaną zainstalowane również na pozostałych statkach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne usługi zarządzane, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach.

Grupa A.P. Moller - Maersk to globalny konglomerat. Prowadzi działalność w około 130 krajach i zatrudnia około 108 000 pracowników. Jest właścicielem jednej z największych na świecie firm z branży transportu morskiego, a ponadto prowadzi różnorodną działalność w takich dziedzinach, jak energetyka, logistyka, handel detaliczny i przemysł wytwórczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)