Era sygnatariuszem „Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie"

Era sygnatariuszem „Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie"
Źródło zdjęć: © IDG.pl

20.10.2009 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska Telefonia Cyfrowa podpisała "Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie". Jest to zainicjowane przez Grupę TP wspólne przedsięwzięcie operatorów telekomunikacyjnych, usługodawców dostępu do Internetu, organizacji pozarządowych specjalizujących się w tematyce bezpiecznego Internetu, a także organów administracji państwowej.

W gronie sygnatariuszy „Porozumienia”. znaleźli się także: ArcaBit, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja Orange, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Interia.pl, NASK, P4, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Badania Internetu, PTK Centertel, UPC Polska, Wirtualna Polska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

„PTC postanowiła przystąpić do „Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie”. mając na uwadze możliwość jeszcze lepszego zabezpieczenia dzieci oraz młodzieży przed treściami niepożądanymi w Internecie oraz w celu poprawienia koordynacji działań w tym zakresie na poziomie krajowym. Sądzimy, że współdziałanie środowiska telekomunikacyjnego, dostawców treści oraz innych podmiotów zaangażowanych na rynku ICT przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa Internetu, jako jednego z najważniejszych obecnie mediów informacyjno-społecznych” – powiedział Klaus Hartmann, Prezes Zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o.

„Zainteresowanie wiodących graczy rynku technologii komunikacyjnych i informacyjnych pokazuje, że „Porozumienie”. jest potrzebną inicjatywą. Bardzo cieszy mnie, że powstaje tak szeroka koalicja, zwłaszcza przedsiębiorców, na rzecz poprawiania bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie, w szczególności poprzez edukację i komunikację. Internet oferuje ogromne możliwości, ale jak każde medium, niesie ze sobą także i zagrożenia. Informowanie o nich, a przede wszystkim pokazywanie, jak je ograniczać, to cenny wkład w zrównoważony rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce." – skomentował Maciej Witucki, prezes Grupy Telekomunikacja Polska.

„Porozumienie” jest dobrowolnym wkładem sygnatariuszy w poprawianie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Podstawowym celem „Porozumienia” jest budowa szerokiej koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci korzystających z Internetu o zagrożeniach mogących wynikać z używania sieci oraz sposobach na ich eliminowanie.. Obecnie trwają prace nad budową strony internetowej „Porozumienia”, a także nad dalszym rozszerzeniem grona sygnatariuszy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)