Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"

Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Enter Air
Piotr Urbaniak

15.07.2019 11:10, aktual.: 15.07.2019 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagraniem z kokpitu lotu Enter Air 7041 oburzyli się internauci. "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił", słyszymy na nagraniu. Kapitan w żołnierskich słowach instruował drugiego pilota podczas startu z lotniska w Katowicach, ale nie wyłączył mikrofonu.

Enter Air 7041 podróżuje między Katowicami a turecką Antalyą. Do kłótni załogi doszło tuż po starcie maszyny, podczas procedury wznoszenia się na tak zwaną wysokość przelotową.

Kłótnię pilotów Boeinga 737 usłyszeli na wieży

Z nagrania wynika, że kapitan zamierzał wykorzystać do tego komputerowy system nawigacji pionowej zwany VNAV (Vertical Nav). Drugi pilot natomiast, usłyszawszy nakaz kontrolera, wyłączył automat pokrętłem i podjął próbę ręcznego zwiększenia wysokości. To nie spodobało się dowódcy.

"Nie no, k...a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100!", "Po c...j to żeś przekręcił? 100 ustaw", "LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No...", "3000 Bug up speed i k...a 3000 też nie było". To fragmenty wypowiedzi kapitana.

Lotnik nie na żarty się zagotował. Dopiero po dłuższej chwili puścił przycisk odpowiedzialny za komunikację z wieżą. Jednak słowa zdążyły pójść w eter. Obecnie podbijają internet. Z kompletnym nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

Skontaktowaliśmy się z liniami Enter Air i poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Po otrzymaniu odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (183)