Elpida wkracza na rynek pamięci kart graficznych

Elpida wkracza na rynek pamięci kart graficznych

06.08.2009 17:30, aktual.: 07.08.2009 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Elpida Memory, znany producent pamięci DRAM, poinformowała o zamiarze wkroczenia na rynek pamięci dla kart graficznych.

Elpida poinformowała o osiągnięciu porozumienia w sprawie zakupu licencji należących do firmy Qimonda AG (jak pamiętamy, nie poradziła ona sobie z kryzysem na rynkach światowych i ogłosiła w styczniu bankructwo) oraz części jej aktywów powiązanych z pamięciami Graphics Double Data Rate (GDDR). Dzięki temu już wkrótce na rynku pojawią się karty graficzne korzystające z kości wyprodukowanych przez tego znanego japońskiego producenta chipów DRAM.

"_ Obecne systemy graficzne potrzebują pamięci zapewniających transfer przekraczający 5 Gb/s " - powiedział Takao Adachi, dyrektor ds. technologii firmy Elpida. " Aby spełnić te wymagania wkrótce zaczniemy produkować moduły GDDR5. W niedalekiej przyszłości będą one się mogły pochwalić transferem przekraczającym nawet 8 Gb/s _" - dodaje Adachi.

Elpida planuje rozpocząć dostawy 1-gigabitowych chipów GDDR3 i GDDR5 w pierwszej połowie przyszłego roku. Obiecuje również, że w drugiej połowie rozpocznie w fabryce Hiroshima Plant masową produkcję kości GDDR5 o pojemności 2 Gb.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)