Elop inwestuje w akcje Nokii i sprzedaje udziały Microsoftu

Elop inwestuje w akcje Nokii i sprzedaje udziały Microsoftu

Elop inwestuje w akcje Nokii i sprzedaje udziały Microsoftu
Źródło zdjęć: © AP
21.02.2011 14:30, aktualizacja: 21.02.2011 14:51

Nowy szef koncernu Nokia Stephen Elop prawie pół roku od momentu objęcia stanowiska sprzedał wszystkie akcje poprzedniego pracodawcy – Microsoftu. Jednocześnie Kanadyjczyk ogłosił, że kupił akcje Nokii za milion euro. Poza tym Elop zapowiedział ostateczne sfinalizowanie porozumienia między Nokią a Microsoftem w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

W Nokii, ale także w innych spółkach akcyjnych kupowanie dużych pakietów akcji przez jej szefostwo jest uważane za wyraz zaufania do firmy. Przed tygodniem Elop ogłosił wielki sojusz w sektorze smartfonów pomiędzy Nokią a Microsoftem. W związku z tym były dyrektor Microsoftu znalazł się pod ostrzałem krytyki, ponieważ wtedy wciąż jeszcze miał akcje Microsoftu.

Obraz
© Stephen Elop - prezes Nokii (fot. <img border="0. src="http://i.wp.pl/a/i/wiadomosci_04/logo_AP.jpg" alt="AP" onclick="javascript:window.open('http://i.wp.pl/a/f/html/9560/ap_popup.html','ap','left=100,top=100,width=500,height=400'); return false;" style="cursor:pointer;border-style:none;vertical-align:bottom" />)

Stanowisko w tej sprawie Elop zajął w minioną niedzielę (13 lutego) podczas wystąpienia na targach Mobile World Congress. Oświadczył wówczas dziennikarzom, że od chwili objęcia stanowiska szefa Nokii zaczął krok po kroku pozbywać się pakietów akcji koncernu z Redmond. Sprzedaż akcji musiała zostać wstrzymana, kiedy Microsoft i Nokia ponownie nawiązały rozmowy. Powodem zaprzestania wyprzedaży były zasady giełdowe, które zabraniają handlu akcjami przez insiderów wtajemniczonych w działania firmy.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)