Trwa ładowanie...
d3sek3m

Elon Musk został centimiliarderem. Niewielu ludzi na świecie posiada taki majątek

Elon Musk to właściciel kilku przedsiębiorstw osiągających niebywałe sukcesy finansowe. Jest jednym z założycieli PayPala, na czym ogromnie się wzbogacił. Według ostatnich szacunków, jego majątek przekracza już 100 miliardów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk
Elon Musk (Flickr)
d3sek3m

Zaledwie czterech ludzi na świecie nazywamy centimiliarderami. To osoby prywatne, których łączna wartość majątku przekracza 100 miliardów dolarów. Zapewne jesteście w stanie wymienić to grono nawet bezbłędnie. Według tegorocznego raportu Bloomberga, cała czwórka należy chociaż częściowo do branży technologicznej.

Najbogatsi ludzie na świecie aktualnie to:

1. Jeff Bezos: 200 miliardów dolarów
2. Bill Gates: 124 miliardów dolarów
3. Mark Zuckerberg: 115 miliardów dolarów
4. Elon Musk: 100 miliardów dolarów
5. Bernard Arnault: 86,6 miliardów dolarów

d3sek3m

W 2020 roku Elon Musk dołączył więc do grona centimiliarderów. Czym sobie zawdzięcza wzrost majątku? Okazuje się, że Tesla, której jeszcze niedawno akcje wydawały się dość niepewne, sytuacja finansowa wyglądała różnie, okazała się żyłą złota. Wartość akcji Tesli przekracza już 2100 dolarów, a rekordowo wynosiły 2164 dolary. Łącznie kapitalizacja spółki osiąga poziom 401 miliardów dolarów.

Tesla osiągnęła ogromny wzrost w 2020 roku. Od stycznia, kurs akcji firmy motoryzacyjnej wzrósł o 414 proc. I to właśnie dzięki temu, majątek Elona Muska powiększył się o 73 miliardy dolarów. Założyciel firmy posiada bowiem 40,4 milionów akcji, które aktualnie odpowiadają 87 miliardom jego całego majątku.

Niedawno spektakularny wzrost majątku zanotował właściciel przedsiębiorstwa Amazon. Wartość posiadanych przez Jeffa Bezosa akcji i własności przekroczyła już 200 miliardów dolarów. To nieziemskie bogactwo, jak na jednego człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sek3m

Podziel się opinią

Share
d3sek3m
d3sek3m
Więcej tematów