Trwa ładowanie...
d1tcwrn

Elon Musk zdradził, gdzie zbuduje europejską fabrykę Tesli. Zaskoczył wszystkich

Elon Musk ogłosił, gdzie wybuduje pierwszą w Europie fabrykę Tesli. Gigafactory 4 zostanie wzniesiona w Niemczech. Choć wybór naszego zachodniego sąsiada nie jest niespodzianką, to miasto, w którym powstanie fabryka nie zaliczało się do grona faworytów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk ujawnił, gdzie powstanie Gigafactory 4
Elon Musk ujawnił, gdzie powstanie Gigafactory 4 (Shutterstock.com)
d1tcwrn

Elon Musk, popularny i charyzmatyczny przedsiębiorca, konsekwentnie dba o to, aby wokół jego działalności ani na chwilę nie przestawało być głośno. Jego najnowsza decyzja, co już stało się pewnego rodzaju tradycją, zaskoczyła opinię publiczną. Tym razem chodzi o pierwszą europejską fabrykę Tesli, a konkretniej o miejsce, w którym powstanie.

Musk pojawił się na ceremonii Das Goldene Lenkrad (Złota Kierownica), gdzie odebrał nagrodę za Teslę Model 3, która zwyciężyła w kategorii samochodów klasy średniej i wyższej. Podczas podziękowań przedsiębiorca nieoczekiwanie postanowił zdradzić miejsce, w którym powstanie Gigafactory 4.

Elon Musk podczas odbioru "Złotej kierownicy" Youtube.com
Elon Musk podczas odbioru "Złotej kierownicy"

Pierwsza europejska fabryka Tesli w Europie powstanie w okolicach Berlina. Jak informuje dziennik "Tagesspiegel", zakład zostanie wybudowany w miejscowości Gruenheide, na południowy wschód od stolicy Niemiec. Nieopodal niedziałającego jeszcze lotniska BER zostanie stworzone również centrum projektowania i rozwoju.

Decyzja o położeniu Gigafactory 4 była dla wielu zaskoczeniem. Do tej pory to Hamburg i Dolna Saksonia były wymieniane jako rejony, w których może powstać fabryka samochodów elektrycznych.

d1tcwrn

- To kamień milowy na drodze do poszerzania naszych kompetencji w dziedzinie budowy baterii i elektromobilności. To także dowód na to, że Niemcy są atrakcyjnym miejscem dla przemysłu motoryzacyjnego - komentuje decyzję Muska minister gospodarki i energii Niemiec, Peter Altmaier.

Poniższe zdjęcie przedstawia Gigafacory 1 w stanie Nevada, gdzie Tesla wspólnie z japońską grupą Panasonic buduje akumulatory litowo-jonowe.

Gigafactory 1 w Nevadzie Shutterstock.com
Gigafactory 1 w Nevadzie

W zakładzie w Niemczech mają być produkowane baterie, układy napędowe i samochody, począwszy od Tesli Model Y. Początek produkcji planowany jest na koniec 2021 roku. Według "Tagesspiegel" zatrudnienie w fabryce znajdzie blisko 10 tysięcy osób. Na niemieckiej stronie Tesli można już znaleźć ogłoszenia o pracę.

Zobacz także: Elon Musk ujawnia: Tesla Cybertruck zadebiutuje już w tym miesiącu

d1tcwrn

Podziel się opinią

Share

d1tcwrn

d1tcwrn
Więcej tematów