Trwa ładowanie...
d2x5dzm

Elon Musk: prezentuje najnowsze zdjęcia SapceX Starship. Widać zmiany i nowe pomysły

Założyciel Tesli i SpaceX na Twitterze opublikował więcej zdjęć, które obrazują postęp prac nad statkiem kosmicznym. Wszystko wskazuje, że jego ostateczna wersja będzie wyglądała inaczej niż prototypy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają prace nad SapceX Starship.
Trwają prace nad SapceX Starship. (Twitter, Fot: Elon Musk)
d2x5dzm

Elon Musk przygotowuje konferencję prasową, która obędzie się 28 września. W jej trakcie ma przekazać więcej informacji na temat ostatecznej wersji SapceX Starship.

Elon Musk informuje o wszystkim w mediach społecznościowych

W międzyczasie na swoim profilu na Twitterze publikuje zdjęcia przedstawiające postęp prac nad statkiem kosmicznym, na którego pokładzie będą organizowane komercyjne loty na Marsa.

Według informacji przekazanych przez Musk'a trzy silniki rakietowe zostały już zamontowane. Na zdjęciach zauważyć można, że przytwierdzono też ruchome "skrzydła", które zastąpiły stałe elementy w postaci "lotek".

d2x5dzm

Ruchome skrzydła mają sprawić, że cała konstrukcja będzie lżejsza. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy lot Starship Mk1 odbędzie się w październiku. Statek ma unieść się na wysokość około 20 km.

Prace nad portem kosmicznym

Osoby mieszkające w okolicach Boca Chica w Teksasie dostają wcześniejsze informacje o planowanych działaniach. Wielu z nich otrzymało propozycję wykupu gruntów, ponieważ SpaceX ma w planach przekształcenie Boca Chica w port kosmiczny. Oferta jest trzykrotnie wyższa niż rynkowa cena nieruchomości.

d2x5dzm

Podziel się opinią

Share

d2x5dzm

d2x5dzm
Więcej tematów