Elon Musk zdradza nowe szczegóły o prototypie SpaceX - Starship

Elon Musk zdradza nowe szczegóły o prototypie SpaceX - Starship
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.09.2019 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk zdradza coraz więcej szczegółów na temat następnego prototypu statku kosmicznego SpaceX. Prezentacja najnowszego prototypu Starship odbędzie się w najbliższy weekend.

Elon Musk potwierdził, że Starship Mk1 będzie miał ponad 50 metrów wysokości i będzie ważył 1400 ton po zatankowaniu. 28 września Musk zaprezentuje najnowszą konstrukcję, którą opracowuje SpaceX. Celem przyszłych misji Starship i Super Heavy ma być zabranie ludzi na Księżyc i Mars.

Niedawno Elon Musk komentował, jak SpaceX planuje rozwiązać problem powrotu Starship na Ziemię, kiedy już wykona udany lot w kosmos. Dzisiaj Musk zdradził kolejne szczegóły - wiadomo również dokładnie, kiedy odbędzie się prezentacja nowego prototypu.

Prototyp zostanie zaprezentowany w obiektach SpaceX w południowym Teksasie w pobliżu wioski Boca Chica, gdzie firma buduje Mk1 lub Mark 1. SpaceX zamierza latać tym pojazdem po raz pierwszy w przyszłym miesiącu, kiedy statek będzie miał unieść się na wysokość ok. 20 km nad Ziemią.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam pierwsze zdjęcia prototypów, które ujawnił Elon Musk. Multimiliarder powiedział również, że zarówno Mk1, jak i Mk2 zaczną wykonywać loty suborbitalne, ale celem jest doprowadzenie ich na orbitę.

Jeśli testy pójdą sprawnie, to ostateczne wersje Starship i Super Heavy mogą zacząć latać już wkrótce. Przedstawiciele SpaceX powiedzieli, że pierwsze komercyjne loty mogą wystartować już w 2021 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)