Elon Musk zapowiada internet na Marsie. Jest też wpadka

Elon Musk zapowiada internet na Marsie. Jest też wpadka

Elon Musk zapowiada internet na Marsie. Jest też wpadka
Źródło zdjęć: © Youtube.com
24.06.2019 11:55

Elon Musk kilka dni temu zapowiedział, że sieć satelitów Starlink będzie „prekursorem” internetu na Marsie. Jednak wiadomość została przyćmiona przez wpadkę, której dopuścił się szef SpaceX na swoim Twitterze. Internauci są bezlitośni w komentarzach.

Elon Musk wspomniał o tym, że chce rozwijać projekt satelitów Starlink, by były one w stanie dostarczać internet na Marsa oraz zapewnić łączność pomiędzy Ziemią a Marsem. Jednak po raz kolejny to jego aktywność na Twitterze przyciągnęła najwięcej uwagi. W niedziele Musk opublikował post "OCCUPY MARS", jednak na zdjęciu zamiast Czerwonej Planety można zobaczyć…Księżyc.

Użytkownicy szybko wykryli pomyłkę i odkryli, że zdjęcie, którego użył Musk zostało zrobione w 2018 roku podczas zaćmienia Księżyca. Szef SpaceX szybko odpowiedział z humorem na post, w którym zwrócono mu uwagę na błąd, co wywołało lawinę kolejnych żartobliwym komentarzy wśród użytkowników.

SpaceX dostarczy internet na Marsa

Poza wpadką Elona Muska, warto wspomnieć jednak o planach na dostarczenie internetu na Marsa. Musk zapowiedział, że SpaceX wykorzysta technologię użytą do budowy satelitów Starlink, by dostarczać internet również na Marsie. Założyciel SpaceX ujawnił swój plan kosmicznego internetu podczas prywatnej imprezy w Seattle, o czym możemy przeczytać w serwisie Express.co.uk.

Jak zauważył Musk na spotkaniu, na Marasie nie ma światłowodów ani przewodów, a Ziemia będzie potrzebować szerokopasmowej komunikacji z Marsem, a satelity Starlink mają to zapewnić. Musk jeszcze w 2016 mówił o tym, że dostarczenie internetu na Marsa będzie ważnym, ale jednocześnie stosunkowo łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę jak niewielka będzie populacja Czerwonej Planety. Jednocześnie szef SpaceX przyznał, że jego marzeniem jest zobaczenie stałej ludzkiej kolonii na Marsie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)