Trwa ładowanie...
d16zqwg

Elon Musk zachwalany przez Donalda Trumpa. Prezydent zachwyca się SpaceX i Teslą

Miliarder Elon Musk, którego najbardziej znanymi firmami są Tesla i SpaceX widać ma fana w postaci samego prezydenta USA. Donad Trump na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos przyrównał go do wielkiej postaci epoki początków elektryfikacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk jest według Donalda Trumpa wielką postacią i geniuszem
Elon Musk jest według Donalda Trumpa wielką postacią i geniuszem (flickr.com)
d16zqwg

Donald Trump pojawił się na spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego i udzielił kilku wywiadów. Podczas nagrania dla CNBC okazało się, że prezydent USA bardzo ceni Elona Muska i jego przedsięwzięcia. Jest dla niego niczym Thomas Edison.

Był pozytywnie zaskoczony rozwiązaniami używanymi w sprzęcie SpaceX. Stwierdził, że nie widział nigdy wcześniej takiej technologii. Jest zafascynowany powrotem na ziemie silników wielokrotnego użytku wykorzystywanych jako moduły pomocnicze w rakietach SpaceX.

"Jest jednym z naszych wielkich geniuszy i musimy chronić naszego geniusza." Trump dodał też, że - "to jeden z naszych najinteligentniejszych ludzi i chcemy pielęgnować takich ludzi (…) Wykonał bardzo dobrą robotę."

d16zqwg

Donal Trump pozytywnie zaskoczony szybkim rozwojem Tesli

Nie od dziś wiadomo, że Donald Trump chce promować firmy z USA i przeciwstawić się chociażby wpływom Chin. Elon Musk wraz ze swoimi koncernami to niewątpliwie przedsiębiorca ważny dla USA, ale po tych wypowiedziach nie można nie zauważyć, że Elon Musk jest kimś więcej dla Trumpa, niż tylko kolejnym amerykańskim przedstawicielem biznesu inwestującym w kraju i zagranicą.

Jak zauważa space.com, Trump również zachwycił się sukcesem Tesli, która po raz pierwszy osiągnęła kapitalizację rynkową 100 miliardów dolarów. Prezydent uważa, że szokujące jest to, jak pozytywne zmiany i rozwój Tesli dzieją się w tak szybkim tempie. "Cofasz się o rok, a oni rozmawiali o zakończeniu działania firmy, a teraz nagle mówią o tych wspaniałych rzeczach" - dodał Donald Trump.

d16zqwg

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d16zqwg

d16zqwg
Więcej tematów