Elon Musk w walce z koronawirusem. Tesla wznowi pracę, by produkować sprzęt medyczny

Elon Musk w walce z koronawirusem. Tesla wznowi pracę, by produkować sprzęt medyczny
Źródło zdjęć: © Youtube.com

26.03.2020 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie każdy kojarzy Teslę, jako firmę produkującą materiały medyczne. Jednak już niedługo Tesla Gigafactory 2 w Nowym Jorku ma rozpocząć produkcję wentylatorów, które lekarze będą mogli wykorzystać w walce o zdrowie pacjentów z COVID-19.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, zapewnił, że Gigafactory 2 w Nowym Jorku zostanie ponownie otworzona "tak szybko, jak to tylko możliwe". Swoje siły będzie skupiała na produkcji wentylatorów niezbędnych przemysłowi medycznemu do walki z COVID-19. Miliarder poinformował na Twitterze, że Tesla zrobi wszystko, co w ich mocy, by pomóc mieszkańcom Nowego Jorku w zwalczaniu skutków epidemii.

Nowy Jork został poważnie dotknięty epidemią, a w całych Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych SARS-CoV-2 dochodzi do 70 tys. Powoli zaczyna brakować coraz większej ilości sprzętów medycznych w tym wentylatorów montowanych w respiratorach. SARS-CoV-2 atakuje układ oddechowy, a pomoc w oddychaniu pozwala pacjentom dłużej walczyć z objawami choroby.

Jednak nie tylko służby medyczne w USA zmagają się z niedoborem leków czy sprzętów, o czym alarmowało już w zeszłych tygodniach WHO. Na całym świecie pojawiają się różnego rodzaju inicjatywy - zarówno ze strony technologicznych gigantów, jak i mniejszych firm - których celem jest pomoc w walce z pandemią COVID-19.

Nie podano dokładnej daty, kiedy fabryka Tesli wznowi prace, ani ile czasu zajmie przekształcenie jej, by mogła wytwarzać wentylatory do respiratorów. Jednak decyzja o ponownym otworzeniu fabryki została podjęta po rozmowach z urzędnikami stanu Nowy Jork, którzy wzywali miliardera to pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Wcześniej Musk przekazał kalifornijskim szpitalom ponad tysiąc respiratorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także