Elon Musk usunie konto z Twittera? Kontrowersyjne wpisy przysparzają mu kłopotów

Elon Musk usunie konto z Twittera? Kontrowersyjne wpisy przysparzają mu kłopotów

Elon Musk usunie konto z Twittera? Kontrowersyjne wpisy przysparzają mu kłopotów
Źródło zdjęć: © East News | AFP/Peter Parks
18.06.2019 16:01

Wiadomość, że Elon Musk skasował swoje konto na Twiterze pojawiła się w większości branżowych mediów – zarówno za granicą, jak i w Polsce. Czy dyrektor generalny Tesli faktycznie podjął jakiekolwiek kroki, czy jedynie szuka sposobu na zwiększenie zainteresowania?

Elon Musk faktycznie opublikować post na Twiterze, w którym obiecuje, że skasuje konto. Nie doszło jednak do tego – konto nadal funkcjonuje. Na chwilę Musk zmienił nazwę kanału na "Daddy DotCom", ale szybko wrócił do prawdziwego nazwiska.

Kontrowersje wokół Twittera Elona Muska

Kontrowersyjne wpisy Elona Muska na Twitterze często przysparzają mu kłopotów. Obecny problem wyniknął z tego, że opublikował na swoim profilu fan art z gry i nie podpisał, kto jest autorem rysunku. Rozpoczął się spór o to, że Musk wykorzystuje pracę innych osób dla własnych celów. Spór przybrał na sile, ponieważ przywołał wspomnienia o starszych wpisach Muska, w których m.in. umniejsza rolę Martina Eberharda, który wraz z Markiem Tarpenningiem w 2003 roku założył Teslę, w której Musk stał się potem głównym udziałowcem.

Inny wpis Muska kosztował go 20 mln dolarów kary i stanowisko prezesa rady nadzorczej w Tesli. Po tej akcji Elon Musk miał konsultować z prawnikiem wszystkie swoje wpisy, jednak jak pokazują powyższe przykłady, nie stosował się do tego zalecenia. Doprowadziło to do sytuacji, która miała miejsce 17 czerwca – Musk opublikował, że skasuje swoje konto na Twitterze. Skasował także kilkanaście postów, które wywoływały największe kontrowersje, jednak konto wciąż funkcjonuje.

Sprawdziliśmy dzisiaj – konto Elona Muska na Twitterze wciąż działa, a dyrektor generalny Tesli wciąż jest na nim aktywny pod prawdziwym nazwiskiem. Zniknął jednak post o planowanym usunięciu konta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)