Elon Musk twierdzi, że piramidy zbudowali kosmici. Egipska minister odpowiada

Elon Musk twierdzi, że piramidy zbudowali kosmici. Egipska minister odpowiada

Elon Musk twierdzi, że piramidy zbudowali kosmici. Egipska minister odpowiada
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons
03.08.2020 10:39

Elon Musk po raz kolejny zaszokował, twierdząc, że oczywiste jest, że piramidy nie są dziełem ludzi. Jego zdaniem miałby być budowane przez kosmitów. Takie stwierdzenie nie mogło zostać bez odpowiedzi - na reakcję rządu Egiptu nie trzeba było długo czekać.

Elon Musk zdaje się wspierać tym razem wspierać teorie spiskowe. W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Twitterze przyznaje, że jego zdaniem egipskie piramidy musiały zostać zbudowane przez kosmitów. "Piramidy wybudowali obcy. To oczywiste", czytamy we wpisie.

Oczywiście tego typu komentarz nie tylko wywoła burzę w mediach społecznościowych, ale również zaangażował archeologów oraz rząd Egiptu. Znany egipski archeolog Zahi Hawass, który w materiale wideo stwierdził, że wpis na Twitterze to "całkowita halucynacja".

- Odkryłem groby budowniczych piramid, dzięki którym wiemy,że byli oni Egipcjanami, nie byli niewolnikami - dodał. Grobowce odkryte w latach 90. XX wieku są, zdaniem ekspertów, ostatecznym dowodem, że wspaniałe piramidy zostały rzeczywiściezbudowane przez starożytnych Egipcjan.

Również egipska minister współpracy międzynarodowej Rania al-Mashat odpowiedziała na Twitterze, mówiąc, że śledziła i podziwia pracę pana Muska. Tym razem jednak chyba miliarderowi przydałoby się dokształcić:

- Śledzę Pańskie poczynania z podziwem. Zapraszam Pana i SpaceX do przestudiowania prac nt. budowy piramid oraz odwiedzenia grobów ich budowniczych. Panie Musk, czekamy na Pana.

Istnieje ponad 100 zachowanych piramid, ale najbardziej znana jest Wielka Piramida w Gizie w Egipcie mająca ponad 146 m. Większość z nich została zbudowana jako grobowce dla członków egipskiej rodziny królewskiej oraz innych dostojników.

Oczywiście Elon Musk znany jest z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, co nieraz przysporzyło mu problemów. Tym razem jednak trudno stwierdzić, czy miliarder chce podsycać teorie spiskowe, czy znów zażartował sobie kosztem internautów. Dalej Musk powołał się na artykuł BBC, który ma dokładnie wyjaśniać, jak powstały piramidy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)