Elon Musk świętuje sukces. Ukończono budowę pierwszego tunelu pod Las Vegas

Elon Musk świętuje sukces. Ukończono budowę pierwszego tunelu pod Las Vegas
Źródło zdjęć: © Youtube.com

18.02.2020 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk ma powody do zadowolenia. Założona przez niego firma The Boring Company zakończyła budowę pierwszego tunelu pod Las Vegas. Podziemna kolej połączy ze sobą najważniejsze części "stolicy hazardu".

Elon Musk, kontrowersyjny miliarder i właściciel takich firm jak SpaceX i Tesla, nie ma ostatnio łatwego życia. Z jednej strony krytykowany jest przez astronomów, z drugiej przez niemieckich ekologów. Tym razem, charyzmatyczny przedsiębiorca może na chwilę odetchnąć, ponieważ ma powody do świętowania. Założona przez niego firma The Boring Company poinformowała, że zakończyła budowę pierwszego z dwóch tuneli, które połączą ze sobą najważniejsze części Las Vegas.

Przedsiębiorstwo od dłuższego czasu zaangażowane jest w projekt w "stolicy hazardu", którego celem jest stworzenie podziemnego systemu transportu "Loop". Odcinek ma łączyć Las Vegas Convention Center z centralną ulicą miasta oraz lotniskiem. Łączny koszt inwestycji został wyceniony na 52,5 miliona dolarów.

Ogromne przedsięwzięcie zakłada stworzenie niezwykle szybkiego systemu transportowego opartego na tunelach, w których będą poruszać się specjalne kapsuły pasażerskie. Firma Elona Muska planuje podobne inwestycje w Los Angeles, Waszyngtonie i Chicago, jednak to właśnie Las Vegas wybrano na pierwsze miasto, w którym tego typu system zostanie oddany do użytku.

Tunel był wywiercany przez 3 miesiące, ma długość 1,5 kilometra i znajduje się 12 metrów pod ziemią. Pojazdy, które będą służyć do transportu, będą mogły przewieźć nawet 4,4 tysiące osób na godzinę. Oficjalne zakończenie budowy na nastąpić w styczniu przyszłego roku, tuż przed rozpoczęciem największych targów technologicznych w USA - CES 2021.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także