Elon Musk. Wyciekł podręcznik dla pracowników Tesli. Jego treść potwierdza niestandardowe praktyki firmy

Elon Musk. Wyciekł podręcznik dla pracowników Tesli. Jego treść potwierdza niestandardowe praktyki firmy

Elon Musk. Wyciekł podręcznik dla pracowników Tesli. Jego treść potwierdza niestandardowe praktyki firmy
Źródło zdjęć: © East News | Ding Ting/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska
17.02.2020 16:03, aktualizacja: 17.02.2020 16:18

Podręcznik to kolejny dowód niestandardowego podejścia Elona Muska do biznesu. W treściach skierowanych do pracowników Tesli znalazły się nawet takie sekcje jak "Głupie rzeczy" i "Zabawne rzeczy". Niezmiennie dla każdego priorytetem ma być sukces firmy.

Nietypowy dokument nosi nazwę "Anty-Podręcznik Podręcznika"(org. Anti-Handbook Handbook). Wgląd do jego wnętrza pozwala zauważyć, jak daleko posunie się Elon Musk, aby być niemalże pewnym, że jego firma nie przestrzega standardowych zasad.

Dlaczego? Odpowiedź wynika z treści podręcznika. Możemy w nim przeczytać: "Jesteśmy Teslą. Zmieniamy świat. Jesteśmy gotowi przemyśleć wszystko", a także: "Jesteśmy inni i lubimy to, jacy jesteśmy. Bycie innym pozwala nam robić to, czego nie robi nikt inny; robienie tego, co mówią nam inni, jest niemożliwe".

Elon Musk i jego oczekiwania względem pracowników Tesli

Kontrowersyjny biznesmen oczekuje od swoich podwładnych samowystarczalności i otwartej komunikacji. Mają mówić to, co myślą, nawet gdy wiąże się to z przekroczeniem granic. Z dokumentu jasno wynika, że pracownicy Tesli mogą rozmawiać z każdym w firmie bez konieczności uzyskania jakiejkolwiek zgody.

"Anty-Podręcznik Podręcznika" podkreśla, że wszyscy powinni uważać za swój priorytet sukces Tesli. Znajduje się w nim zapis: "Jeśli widzisz możliwości ulepszenia sposobu, w jaki robimy rzeczy, mów głośno, nawet jeśli są one poza twoim obszarem odpowiedzialności. Masz osobisty udział w sukcesie Tesli, więc przedstaw sugestie i podziel się swoimi pomysłami. Twoje dobre pomysły nic nie znaczą, jeśli je zatrzymasz dla siebie".

Tesla: Głupie i zabawne rzeczy

Ciekawym elementem podręcznika są sekcje: "Głupie rzeczy" i "Zabawne rzeczy". Z pierwszej z nich wynika, że pracownicy Tesli nie mogą pozwolić sobie na marnowanie czasu na zajmowanie się głupimi rzeczami, bo jest wiele ważnych spraw do załatwienia. Druga natomiast sugeruje, że każda z zatrudnionych osób powinna upewnić się, że dobrze bawi się w pracy.

Nie wiadomo, czy ujawnienie podręcznika było celową zagrywką Elona Muska, czy po prostu dziełem przypadku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)