Elon Musk: SpaceX przeprowadza pierwsze takie testy silników Crew Dragon [Wideo]

Elon Musk: SpaceX przeprowadza pierwsze takie testy silników Crew Dragon [Wideo]
Źródło zdjęć: © flickr.com | SpaceX

28.10.2019 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX, nadzorowane przez Elona Muska, przygotowuje się do krytycznych testów naziemnych oraz systemów awaryjnego lądowania. Rakieta Crew Dragon po raz pierwszy będzie przechodzić tego typu testy, a pierwsze próby zostały zarejestrowane na wideo.

SpaceX 24 października pokazał parę silników SuperDraco będących częścią rakiety Crew Dragon podczas testów bez uziemienia. To jednak dopiero wstęp przed testami, które zostały zaplanowane na 2 listopada.

Celem najbliższych testów będzie przede wszystkim sprawdzenie systemów, które odpowiadają za bezpieczeństwo astronautów podczas lotu. W tym czasie będą symulowane pożary oraz sytuacje wymagające przerwania lotu i awaryjnego lądowania. SpaceX podało, że w sumie zostanie przeprowadzonych ponad sto różnych testów w celu sprawdzenia systemów bezpieczeństwa

Jak czytamy na Twitterze SpaceX, w testach będą symulowane nawet najmniej prawdopodobne scenariusze. Bezawaryjne działanie silników SuperDraco jest konieczne, by przetestować działanie systemów bezpieczeństwa rakiety, dlatego testy, które przeprowadzono pod koniec zeszłego tygodnia są tak istotne dla zapewnienia astronautom bezpieczeństwa w nadchodzących misjach.

Jak do tej pory firma Elona Muska miała swoje wzloty i upadki. Pierwsze testy silników przeprowadzone w kwietniu tego roku zakończyły się eksplozją i pożarem. SpaceX podało za przyczynę wypadku wadliwy zawór, który został zmodernizowany w kolejnych prototypach. Do tej pory firma przeprowadziła ponad 700 różnych testów silników SuperDraco.

Rakieta Crew Dragon jest nieodzownym elementem załogowych misji kosmicznych, a pierwszy raz zostanie wykorzystana w misji Starship. W przyszłości firma ma w planach wykorzystać podobne rakiety do lotów na Księżyc i Marsa. Przypominamy, że pierwsze tego typu załogowe misje mają ruszyć już w 2024 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także