Elon Musk ponownie otwiera fabrykę Tesli. Kolejny przypadek COVID-19 wśród pracowników

Elon Musk ponownie otwiera fabrykę Tesli. Kolejny przypadek COVID-19 wśród pracowników

Elon Musk ponownie otwiera fabrykę Tesli. Kolejny przypadek COVID-19 wśród pracowników
Źródło zdjęć: © Getty Images
03.06.2020 14:52

19 maja Tesla otworzyła ponownie swoją fabrykę w Buffalo. Jednak jak podają zachodnie media, szybko odbiło się to na zdrowiu pracowników, wśród których niedługo potem potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem.

Według anonimowego źródła, który rozmawiał z The Verge pod warunkiem zachowania anonimowości, kolejna osoba zatrudniona w fabryce paneli słonecznych w Buffalo w stanie Nowy Jork, otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19.

Jest to pierwszy przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od czasu ponownego otwarcia fabryki. Warto zwrócić uwagę, że Tesla nie działa teraz pełną parą, a liczba pracowników w fabryce została zmniejszona (z 984 pełnoetatowych pracowników do 500), co nie przełożyło się na bezpieczeństwo zatrudnionych.

The Verge poinformował, że firma Elona Muska nie zabrała głosu w sprawie nowego przypadku zakażenia wśród pracowników. Wiadomość o kolejnym przypadku COVID-19 rozniosła się wśród części osób zatrudnionych w Tesli oraz Panasonic Solar North America (PSNA) – firmie dzielącej z Teslą przestrzeń fabryczną. To właśnie pracownik PSNA poinformował The Verge o nowym przypadku COVID-19.

Tesla nie jest jedyną amerykańską firmą, która po wznowieniu prac, notuje kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. O podobnych incydentach donieśli też producenci samochodów z Detroit oraz kilka firm z branży spożywczej. Wiele z nich ograniczyło zatrudnienie, co w niewielkim stopniu przełożyło się na poprawę bezpieczeństwa pracowników.

Eksperci alarmują, że pandemia COVID-19 nie spowalnia. I chociaż sytuacja w USA jest najniebezpieczniejsza (łączna liczba zakażonych przekroczyła 1,5 mln), to w Polsce również notowane są regularnie kolejne przypadki SARS-CoV-2. Dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne podejście w związku z łagodzeniem obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii w Polsce.

Więcej na temat koronawirusa i sytuacji w Polsce dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)