Elon Musk odwiedził swoją stronę na Wikipedii. Zauważył istotny błąd

Elon Musk odwiedził swoją stronę na Wikipedii. Zauważył istotny błąd

Elon Musk odwiedził swoją stronę na Wikipedii. Zauważył istotny błąd
Źródło zdjęć: © East News | FREDERIC J. BROWN/AFP/East News
Karolina Modzelewska
23.12.2019 09:10, aktualizacja: 23.12.2019 09:45

Elon Musk po raz kolejny dzieli się swoimi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych. Tym razem odnosi się do wpisu na Wikipedii i podkreśla, że nie jest inwestorem. Tak, osoba stojąca za takimi firmami, jak Tesla i SpaceX tak właśnie uważa.

Elon Musk przyznał na Twitterze, że po raz pierwszy od wielu lat odwiedził swoją stronę na Wikipedii. Skomentował to w swoim stylu i przyznał, że to niesamowite. Przyczepił się jednak do jednego szczegółu. Musk uważa, że nie jest inwestorem, a opis jego osoby jest błędny.

Dlaczego Elon Musk nie uważa się za inwestora?

- Przy okazji, czy ktoś może usunąć "inwestora" – skomentował Musk.

Większość osób była trochę zdezorientowana tym twierdzeniem, ale szef Tesli w swoim stylu wyjaśnił, o co mu chodzi. W błyskotliwy, ale i prosty sposób.
Według słownika Cambridge inwestorem jest osoba, która inwestuje w coś, aby osiągnąć zysk lub uzyskać przewagę. Z kolei według Wikipedii inwestorem jest osoba, która lokuje swój kapitał w oczekiwaniu na osiągnięcie przyszłego zysku i innych korzyści.

Elon Musk miał w życiu szczęście

Elon Musk nie inwestował swoich środków finansowych w przedsięwzięcia, które mogą przynieść zysk. Zaczął od podstaw budować swój sukces. Dzięki właściwym ruchom, inteligencji i odrobinie szczęścia udało mu się dojść na sam szczyt.

- Jeśli Tesla i SpaceX zbankrutują, ja też. Tak jak powinno być – dodał.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)