Elon Musk: "Obalimy, kogo chcemy". Ten i inne grzechy "złotego chłopca" technologii

"Obalimy, kogo tylko będziemy chcieli! Pogódź się z tym!" – napisał na Twitterze ulubiony "tech bro", czyli Elon Musk. Szef Tesli i SpaceX odpowiedział tak innemu użytkownika Twittera, który stwierdził, że Stany Zjednoczone stoją za obaleniem prezydenta Boliwii, Evo Moralesa.

Elon Musk: "Obalimy, kogo chcemy". Ten i inne grzechy "złotego chłopca" technologii
Źródło zdjęć: © Youtube
Bolesław Breczko

27.07.2020 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk znany jest ze swoich ostrych i bezpośrednich wypowiedzi. Zapewnia mu to rzeszę fanów oraz darmową reklamę. Mimo to chełpienie się możliwością obalenia dowolnego rządu okazało się przekroczeniem granicy nawet przez Muska, bo wspomniany tweet jest już usunięty.

Obraz
© Twitter

Założyciel SpaceX i szef Tesli skutecznie buduje obraz "fajnego gościa", wizjonera i wynalazcy. O swoim programie SpaceX mówi, że chce w ten sposób zagwarantować przetrwanie gatunku ludzkiego poprzez kolonizację Marsa. Można by więc o Musku powiedzieć, że chce być wręcz "zbawcą ludzkości"

Pomimo tej otoczki, Elon Musk ma swoje za uszami. Jego kariera, jako prezesa firm usłana jest działalnością antyzwiązkową, a same firmy funkcjonują głównie dzięki rządowym dotacjom i pieniądzom ojca, który jest właścicielem kopalni szmaragdów w Afryce.

Grzechy Elona Muska

Kontrowersyjnych czy niefortunnych wypowiedzi, które Musk zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych, było wiele. Oto krótka lista poważniejszych wpadek Elona Muska i firm, która psuje wizerunek technologicznego idola.

2013-2016. Pracownicy fabryki Tesla we Fremoncie doznają urazów zdecydowanie częściej niż w innych firmach z branży motoryzacyjnej.

2014-2015. Tysiące pracowników SpaceX nie otrzymuje należnego wynagrodzenia. SpaceX idzie na ugodę i wypłaca im zaległe 4 mln dolarów.

2016. Do tego roku firmy Elona Muska, w tym SpaceX, Tesla oraz Solar City, otrzymały blisko 5 mld dolarów subwencji rządowych.

Luty 2017. Szef Tesli blokuje utworzenie związku zawodowego w fabryce w Kaliforni.

Sierpień 2018. Oczy świata zwrócone są na Tajlandię, gdzie kilkunastu chłopców z drużyny piłkarskiej utknęło w zalanej jaskini. Musk oferuje budowę mini łodzi podwodnej i leci na miejsce. Gdy jeden z płetwonurków-ratowników mówi, że pomoc Muska jest niepotrzebna, ten nazywa go pedofilem.

Elon Musk z jointem w programie Joe Rogana
Elon Musk z jointem w programie Joe Rogana© Youtube

Wrzesień 2018. Musk zapala jointa (papierosa z marihuaną) w programie Joe Rogan Experience. Jednocześnie w Tesli pracownicy muszą dobrowolnie poddawać się testom na obecność narkotyków w organizmie. Pracownik Tesli, który został zwolniony za obecność THC (związek czynny marihuany) w jego organizmie, nazywa to "policzkiem".

Marzec 2019. Bloomberg oskarża Muska o próbę "zniszczenia" sygnalisty, który zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa w fabryce Tesli i marnowanie materiałów.

Marzec 2020. Musk twierdzi, że dostarczył szpitalom 1200 respiratorów. Dziennikarskie dochodzenie dowodzi, że urządzenia, które trafiły do szpitali, nie są respiratorami i nie pomagają w leczeniu COVID-19.

Źródło artykułu:WP Tech
Komentarze (3)