Elon Musk o swoim współpracowniku – to "najgorsza osoba, z jaką kiedykolwiek pracowałem"

Elon Musk o swoim współpracowniku – to "najgorsza osoba, z jaką kiedykolwiek pracowałem"
Źródło zdjęć: © East News | PHILIP PACHECO/AFP/East News
Karolina Modzelewska

11.02.2020 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk nazwał Martina Eberharda, czyli jednego ze współzałożycieli Tesli "najgorszą osobą, z jaką kiedykolwiek pracował". Kontrowersyjny biznesmen jak zwykle nie przebiera w słowach, kiedy chodzi o wyrażanie własnych opinii.

Elon Musk całą sprawę skomentował w podcaście "Third Row Tesla". Zdaniem samego Eberharda komentarze Muska mają źródło w braku porozumienia pomiędzy nimi. Panowie nie mogą dojść do zgody co do tego, czy Elon był jednym z założycieli Tesli.

Elon Musk nie lubi swoich współpracowników?

Musk, pełniący obecnie funkcję dyrektora generalnego Tesli stwierdził, że Martin Eberhard (pierwszy dyrektor generalny firmy) jest najmniej przez niego lubianym współpracownikiem.

- Jest dosłownie najgorszą osobą, z jaką kiedykolwiek pracowałam – powiedział Musk.

W rozmowie z portalem Business Insider Eberhard powiedział, że podcast i inne ataki Elona Muska na jego osobę stanowią naruszenie wszelkich zawartych umów.

- Pomimo jego naruszeń umów, powstrzymam się od robienia tego samego – podsumował Eberhard.

Eberhard został zdegradowany ze stanowiska CEO Tesli w 2007 roku. Niedługo później zdecydował o odejściu z firmy. W 2009 roku wytoczył Muskowi proces, w którym oskarżył go o zniesławienie i oszczerstwa przeciwko niemu, podczas gdy Eberhard był zobowiązany klauzulą poufności do zachowania milczenia i nie mógł powiedzieć nic negatywnego o firmie, jej produktach, usługach lub liderach.

Elon Musk powiedział, że zarzuty wobec niego są nieprawdziwe. Ostatecznie Musk i Eberhard dogadali się i wzajemnie wychwalali w wydanych komunikatach prasowych.

Źródło sporu

Elon Musk i Martin Eberhard nie zgadzają się co do pochodzenia Tesli. W pozwie z 2009 roku Eberhard powiedział, że wraz z Markiem Tarpenningem założyli Teslę i wybrali Muska na jednego z pierwszych inwestorów. Zdaniem Muska było zupełnie inaczej. Miał on przedstawić Eberhardowi i Tarpenningowi propozycję współpracy w roli partnerów biznesowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)