ycipk-3q2pjs

Elon Musk: nowa oferta wynajmu paneli fotowoltaicznych Tesla Solar

Tesla wprowadza nowym program wynajmu paneli fotowoltaicznych. Dzięki niemu można uzyskać instalację solarną za jedynie 65 USD miesięcznie bez konieczności zawierania długoterminowej umowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy program Tesli.
Nowy program Tesli. (Pixabay.com, Fot: public domain)
ycipk-3q2pjs

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, w jednym ze swoich ostatnich tweetów zapytał obserwujących, co sądzą o ponownym uruchomieniu Tesla Solar.

Program ma umocnić pozycję Tesli na rynku energii słonecznej. Firma od momentu przejęcia SolarCity w 2016 roku odnotowuje spadki i pozostaje daleko w tyle za SunRun i Vivint Solar, które każdego roku produkują coraz więcej energii słonecznej.

ycipk-3q2pjs

Program wynajmu energii słonecznej Tesli

W nowym programie Tesla oferuje montaż instalacji fotowoltaicznej od 65 USD miesięcznie w przypadku mniejszej instalacji do 195 USD w przypadku większych systemów. Klienci będą płacić regularne opłaty bez konieczności zawierania długoterminowej umowy.

Przeciętna instalacja Tesli ma moc 3,8 kW i wytwarza średnio 9-12 kWh dziennie. Firma oferuje również rozwiązania o większej mocy, czyli 7,6 kW i 11,4 kW.

Jeśli klient przestanie potrzebować instalacji fotowoltaicznej, Tesla po prostu odłączy system od zasilania i pozostawi panele na dachu. Jeżeli jednak klient zdecyduje, że chce usunąć również i panele, wówczas będzie musiał zapłacić 1500 USD.

ycipk-3q2pjs

Decyzja Tesli wskazuje na zwrot w kierunku sprzedaży bezpośredniej. Firma zrezygnowała już ze współpracy z Home Depot i skupia się na nowych sposobach pozyskania klientów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3q2pjs

ycipk-3q2pjs
ycipk-3q2pjs