Elon Musk nazwał wybór Billa Gatesa "rozczarowującym". Co zawiodło szefa Tesli?

Elon Musk nazwał wybór Billa Gatesa "rozczarowującym". Co zawiodło szefa Tesli?

Elon Musk nazwał wybór Billa Gatesa "rozczarowującym". Co zawiodło szefa Tesli?
Źródło zdjęć: © East News | NICHOLAS KAMM/AFP/East News
Karolina Modzelewska
19.02.2020 11:08

Elon Musk poczuł się rozczarowany po tym, jak współzałożyciel Microsoftu wybrał elektryczne Porsche zamiast Tesli. Gates komplementował elektryczne samochody Muska, ale ostatecznie zdecydował się na zakup zupełnie innej marki.

Bill Gates w rozmowie z Marquesem Brownlee, prowadzącym popularny kanał na YouTube, został zapytany o zdanie na temat walki ze zmianami klimatycznymi poprzez wykorzystywanie takich produktów jak, chociażby elektryczne samochody od Tesli.

Gates wybrał Porsche

Współzałożyciel firmy Microsoft przyznał, że największy potencjał w walce ze zmianami klimatycznymi i redukcji gazów cieplarnianych posiada branża motoryzacyjna. Docenił zaangażowanie Tesli w działania na rzecz środowiska, ale zdradził, że sam postanowił kupić elektryczne Porsche Taycan.

Bill Gates jest zadowolony ze swojego zakupu, ale jednocześnie przyznaje, że ma świadomość ograniczeń tego typu produktów. Zwróciła uwagę na koszty elektrycznych samochodów oraz problemy związane z zasięgiem pojazdów i czasem ich ładowania.

Elon Musk nie jest zadowolony

Wypowiedź Gatesa skomentował na Twitterze Tesletter, który przedstawia się jako nieoficjalny newsletter Tesli. Pod wpisem pojawiła się krótka wypowiedź Elona Muska.

- Moje rozmowy z Gatesem były rozczarowujące [szczerze mówiąc] - napisał Elon Musk.

Koszt Porsche Taycan w USA to około 151 tys. dolarów, czyli ponad 595 tys. złotych. Samochody Tesli, ogólnie uznawane za drogie wciąż kosztują mniej niż Porsche. Przykładowo podstawowy model Tesli 3 kosztuje blisko 39 tys., czyli ponad 155 tys. złotych.

Decyzja Gatesa została odebrana jako niewinna sugestia, że Tesla nie jest wystarczająco "fajna" dla miliarderów.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)