Elon Musk: Ludzie muszą stać się międzyplanetarnym gatunkiem

Elon Musk: Ludzie muszą stać się międzyplanetarnym gatunkiem

Elon Musk, szef Tesli i SpaceX
Elon Musk, szef Tesli i SpaceX
Źródło zdjęć: © Flickr
29.09.2020 18:29

Elon Musk podkreślił, że człowiek musi stać się gatunkiem międzyplanetarnym, zanim Słońce pochłonie Ziemię. Na szczęście mamy trochę czasu, żeby to zrobić.

Dyrektor generalny SpaceX wyraził taką opinię w podcaście Sway New York Timesa. Rozmawiając z gospodarzem podcastu Karą Swisher, Musk powiedział, że nie próbuje "malować wszystkiego w czarnych barwach", ale zaznaczył, że "w ciągu tysiącleci miało miejsce wiele momentów wymierania".

– Przyczynami były meteory, superwulkany, czy zmiany klimatyczne, które stają się bardzo poważne, ale w tempie, które wydaje się nam wolne. No i w końcu także Słońce rozszerzy się i pochłonie Ziemię – powiedział Musk.

Czytaj też: NASA: SpaceX wystrzeli w kosmos sondę IMAP. Elon Musk szykuje się do kolejnej misji

Elon Musk chce ratować ludzkość 

Musk szanse na uniknięcie wymarcia ludzkości widzi w staniu się "wieloplanetarnym gatunkiem". Miliarder ma nadzieję, że pomoże w tym rakieta wyprodukowana przez jego firmę – SpaceX – testowana i konstruowana w zakładzie w Boca Chica w Teksasie.

Spaceship ma być rakietą wielokrotnego użytku, która – takie nadzieje wyraża Musk – w ciągu najbliższych kilku lat będzie mogła bezpiecznie transportować ludzi. Aby zabrać milion ludzi na Marsa, SpaceX musiałby w ciągu dziewięciu lat wyprodukować 1000 takich rakiet. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (229)