Elon Musk już wkrótce pochwali się postępami w pracach nad Neuralink. Ma to zrobić w tym tygodniu

Elon Musk już wkrótce pochwali się postępami w pracach nad Neuralink. Ma to zrobić w tym tygodniu
Źródło zdjęć: © Flickr
Karolina Modzelewska

25.08.2020 12:07, aktual.: 25.08.2020 13:16

Elon Musk w lipcu informował o wydarzeniu, w trakcie którego zaprezentuje postępy w pracach nad technologią Neuralink. Jest to dzieło jego startupu pracującego nad interfejsem łączącym ludzki mózg i komputer. Chętnych na wszczepienie takiego urządzenia nie brakuje.

Elon Musk, wykorzystując w tym celu Twittera w tajemniczy sposób poinformował o "niespodziance", którą szykuje na 28 sierpnia. Jest ona związana z rozwojem technologii Neuralink.

Elon Musk pochwali się postępami w pracy nad Neuralink

„Pokaże neurony odpalane w czasie rzeczywistym 28 sierpnia” napisał Musk na swoim profilu.

Zgodnie z zapowiedziami Elona Muska wydarzenie najprawdopodobniej odbędzie się w piątek 28 sierpnia. Będzie to jedna z pierwszych okazji, aby dowiedzieć się, nad czym pracuje startup założyciela takich firm jak Tesla i SpaceX. W przeciwieństwie do pozostałych projektów Neuralink owiany jest tajemnicą i niewiele informacji na jego temat jest dostępnych dla opinii publicznej.

Interfejs mózg - komputer

Elon Musk pokłada bardzo duże nadzieje w tworzonej technologii. Stawia też wobec niej ogromne wymagania. W lutym na swoim Twitterze pisał: „Ogromny wpływ szerokopasmowych i precyzyjnych interfejsów neuronowych jest niedoceniany”. Zaznaczał również, że jego firma może stworzyć takie rozwiązanie do końca roku.

Takie stwierdzenie sprawiło, że pojawia się coraz więcej spekulacji na temat piątkowego wydarzenia. Wśród nich są nawet głosy, że Elon Musk za kilka dni ogłosi pierwsze testy na ludziach z wykorzystaniem Neuralink. Reakcje w mediach społecznościowych wskazują, że nie zabraknie chętnych do udziału w próbach.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)