Elon Musk jest przekonany, że Apple... pracuje nad samochodem

Elon Musk jest przekonany, że Apple... pracuje nad samochodem

Elon Musk jest przekonany, że Apple... pracuje nad samochodem
Źródło zdjęć: © stuff
13.01.2016 08:00, aktualizacja: 13.01.2016 11:43

Wywiadzie dla BBC, Elon Musk stwierdził, że jest przekonany, że Apple pracuje nad elektrycznym samochodem, który ma być konkurentem dla Tesli. Jego zdaniem ?to tajemnica poliszynela? i ?to przecież oczywiste?.

- Ciężko ukryć coś, do stworzenia czego najmujesz ponad tysiąc inżynierów - twierdzi Elon Musk w wywiadzie dla BBC. Plotki na temat wejścia Apple'a na rynek motoryzacyjny krążą już od ponad roku, po tym, jak wyszło na jaw, że firma Tima Cooka podkupuje pracujących dla Tesli inżynierów - powiedział szef Tesli. Elon Musk stwierdził również, że Apple przejmuje "cmentarzysko Tesli", a więc osoby, które zostały z firmy zwolnione, o czym pisaliśmy w październiku.

Musk wydaje się lekceważyć plany Apple'a i widzi jego plany jako duże szanse dla Tesli. Mówi, że firma nadal będzie chciała tworzyć najlepsze elektryczne pojazdy i to ma być celem firmy w takim samym stopniu, jak pomaganie innym firmom by tworzyły własne samochody elektryczne.

Tesla skupia się na rynku samochodów luksusowych i na chwilę obecną przynosi straty. Losy firmy ma polepszyć relatywnie niedrogi samochód _ Tesla Model 3 _, który ma wejść do produkcji w przyszłym roku.

Apple nie potwierdza prac nad własnym samochodem elektrycznym.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 edge w benchmarku AnTuTu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)