Elon Musk i SpaceX zorganizują mu lot w kosmos. On szuka partnerki do tej podróży

Elon Musk i SpaceX zorganizują mu lot w kosmos. On szuka partnerki do tej podróży

Elon Musk i SpaceX zorganizują mu lot w kosmos. On szuka partnerki do tej podróży
Źródło zdjęć: © Getty Images
13.01.2020 09:56, aktualizacja: 13.01.2020 17:10

Japoński miliarder Yusaku Maezawa ma za trzy lata wziąć udział w locie dookoła Księżyca, który zorganizuje dla niego firma SpaceX, dowodzona przez Elona Muska. Maezawa, który jest założycielem największej w Japonii modowej firmy Zozo, ogłosił, że poszukuje do podróży w kosmos… partnerki życiowej.

Mężczyzna, który rozstał się niedawno z aktorką Ayame Goriki, stwierdził, że "rozpoczyna swoje życie na nowo". Napisał to na swojej stronie internetowej, dodając też, że "ma już 44 lata i gdy uczucie samotności i pustki zaczyna go powoli ogarniać, myśli o jednej rzeczy – kochaniu jedynej kobiety". Maezawa podsumował swoje wyznania, ogłaszając, że szuka teraz partnerki życiowej, z którą będzie mógł "wykrzykiwać słowa o ich miłości i pokoju na świecie w przestrzeni kosmicznej".

Japoński przedsiębiorca ma klarowne wymagania, co do jego przyszłej partnerki – musi mieć ona powyżej 20 lat, być bystrą i pozytywną osobą, oraz interesować się podróżami kosmicznymi. Mężczyzna będzie przyjmował zgłoszenia do 17 stycznia, a swoją decyzję ogłosi pod koniec marca.

Elon Musk i SpaceX – prywatna podróż dookoła Księżyca

Jeśli podróż kosmiczna organizowana przez SpaceX się powiedzie, Maezawa stanie się pierwszym prywatnym pasażerem, który odbył podróż dookoła Księżyca.

Dodatkowo, według samego Japończyka, nie tylko jego potencjalna przyszła partnerka ma mu towarzyszyć w podróży. Kiedy Musk przedstawił go we wrześniu 2018 r., jako pierwszą osobę, która weźmie udział w tym projekcie, Maezawa ogłosił, że chce zabrać ze sobą na pokład co najmniej kilku artystów z całego świata. Jak stwierdził, "po powrocie na Ziemię zostaliby oni poproszeni o stworzenie czegoś" i "takie arcydzieła zainspirowałyby wewnętrznych marzycieli w nas wszystkich".

Źródło: theguardian.com, bbc.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)