Trwa ładowanie...
d1eu985

Elon Musk i Grimes zmienili imię dziecka. Jest jeszcze bardziej skomplikowane

Syn Elona Muska i Grimes przyszedł na świat 4 maja 2020 roku. Szybko zrobiło się o nim głośno, ponieważ dwójka rodziców postanowiła nadać mu specyficzne imię, pasujące raczej do robota. Było to "X Æ A-12", na które nie zezwala prawo stanu Kalifornia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
X Æ A-Xii jest synem Elona Muska i Grimes
X Æ A-Xii jest synem Elona Muska i Grimes (Instagram)
d1eu985

Grimes przyznała na Instagramie, że imię dziecka zostało zmienione. Teraz nosi imię "X Æ A-Xii", co wydaje się jeszcze trudniejsze w interpretacji, ponieważ należy pamiętać o rzymskim zapisie cyfry 12. Grimes skomentowała natomiast: "szczerze, to teraz wygląda dużo lepiej".

Skąd teraz nagle pomysł na zmianę imienia dziecka? Użytkownicy Instagrama notorycznie dopytują Grimes w tym temacie. Kalifornijskie prawo stanowe nie zezwoliło na nadanie dziecku takiego imienia, a pomimo tego widnieje ono w oficjalnym akcie urodzenia dziecka.

Elon Musk i Grimes zmieniają imię dziecka z powodu problemów z prawem

Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym Kalifornii powiedział magazynowi People, że stan nie dopuszcza symboli, cyfr ani cyfr rzymskich na aktach urodzenia. Nazwy muszą zawierać znaki z języka angielskiego. Łączniki są dozwolone, ale "Æ”"może spowodować odrzucenie certyfikatu i rodzice będą musieli go przesłać ponownie.

d1eu985

Aby uniknąć problemów ze znakami rzymskimi, Elon Musk i Grimes zastosowali sztuczkę, zapisując XII w formie Xii. Wymowa się nie zmieniła i pozostaje tak samo absurdalna, jak wcześniej. Przypomnijmy: X czytamy jako X, Æ wymawia się jako "Ash", a następnie "A-12". Ostatni element imienia to wkład Elona Muska, która oddaje hołd samolotowi A-12.

Zobacz też:Elon Musk: wszczepianie implantów do mózgu możemy rozpocząć w ciągu roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eu985

Podziel się opinią

Share
d1eu985
d1eu985
Więcej tematów