Ekran dotykowy na każdej powierzchni?

Ekran dotykowy na każdej powierzchni?
Źródło zdjęć: © IDG

06.02.2009 13:31, aktual.: 06.02.2009 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naukowcy z MIT ( Massachusetts Institute of Technology ) zaprezentowali urządzenie, które umożliwia zamianę praktycznie każdej powierzchni w ekran dotykowy. Nowością są tu podzespoły użyte do jego konstrukcji, których cena jest znacznie niższa od wykorzystywanych we wcześniej prezentowanych rozwiązaniach tego typu.

Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) zaprezentowali urządzenie, które umożliwia zamianę praktycznie każdej powierzchni w ekran dotykowy. Nowością są tu podzespoły użyte do jego konstrukcji, których cena jest znacznie niższa od wykorzystywanych we wcześniej prezentowanych rozwiązaniach tego typu.

Dr Pattie Maes zaprezentowała rozwiązanie, które funkcjonuje niczym przenośna wersja Microsoft Surface. Połączenie kamery internetowej, projektora zasilanego bateriami oraz telefonu komórkowego pozwoliło na stworzenie przenośnego urządzenia, składającego się z podzespołów o wartości około 30. dolarów. Interfejs dotykowy jest generowany przez telefon, którego zawartość ekranu jest wyświetlana za pośrednictwem projektora na niemal dowolnej płaskiej powierzchni. Kamera internetowa służy do rozpoznawania ruchów użytkownika.
Jednym z interesujących zastosowań nowego rodzaju interfejsu jest wykonywanie zdjęć poprzez utworzenie z kciuków i palców wskazujących prostokąta przypominającego ramkę. Warto też wspomnieć o możliwości wykorzystania aparatu fotograficznego wbudowanego w telefon do przetwarzania informacji znajdujących się w otoczeniu użytkownika. Skierowanie obiektywu aparatu np. na wystawę sklepową pozwoli na wyświetlenie najniższych cen rynkowych widocznych w niej przedmiotów.

Rozwiązanie proponowane przez naukowców z MIT znajduje się wciąż w fazie rozwojowej. Na chwilę obecną jego długość wynosi około 30 cm i musi być ono owijane wokół szyi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)