ecoATM - wrzucasz telefon i dostajesz pieniądze

ecoATM - wrzucasz telefon i dostajesz pieniądze

ecoATM - wrzucasz telefon i dostajesz pieniądze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.09.2012 11:01, aktualizacja: 24.09.2012 12:05

Amerykańska firma ecoATM chce pomóc konsumentom w pozbyciu się zbędnej elektroniki, w szczególności zaś starych telefonów komórkowych czy odtwarzaczy MP3. Stare urządzenie wystarczy wrzucić do specjalnego automatu, a ten oceni jego wartość i wypłaci pieniądze.

Do śmietnika urządzeniu jest bardzo daleko. Specjalna kamera rejestruje włożony obiekt, rozpoznaje go i prosi użytkownika o wetknięcie do telefonu wysuniętej z automatu wtyczki, kompatybilnej z danym telefonem. Następnie ecoATM sprawdza parametry techniczne urządzenia. Jeśli proponowana kwota będzie dla nas satysfakcjonująca, automat od ręki wypłaci pieniądze.

Skuteczność rozpoznawania telefonów sięga 97,5%, a na podstawie pomyłek automat "dokształca" się na przyszłość. ecoATM nie będzie jednak przy tym zbyt użyteczny dla złodziei - by sfinalizować transakcję należy zeskanować swój odcisk palca, prawo jazdy lub dowód osobisty.

W centrach handlowych w USA powoli wystawiane są kolejne automaty i wkrótce ich liczba dotrze do 300. Rozczarują się ci, którzy liczą na jakiś wielki zarobek - za używane telefony i iPody dostać można od 1 dolara za "zmasakrowane" urządzenie do 300 dolarów za nowy sprzęt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)