Earth-i to zdjęcia satelitarne w 4K Ultra HD. Google ma nowego konkurenta na plecach

Earth-i to zdjęcia satelitarne w 4K Ultra HD. Google ma nowego konkurenta na plecach
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

09.07.2018 15:09, aktual.: 09.07.2018 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google zna każdy, i każdy też wie, że obrazy dostarczane przez Google'a nie są najlepszej jakości. Tą słabość planuje wykorzystać nowy konkurent Earth-i. Już na początku tego roku firma wystrzeliła satelitę, którego zadaniem będzie robienie zdjęć i nagrywanie Ziemi w 4K.

Na orbicie Ziemi już rozpoczął pracę satelita VividX2. Firma Earth-i zaprezentowała pierwsze wideo, pokazujące możliwości ich maszyny. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco. Takiej jakości Google może im pozazdrościć. Zobaczcie sami, jak doskonale widać najmniejsze szczegóły na tym nagraniu. Zwłaszcza podczas momentu, w którym widzimy ruchliwą autostradę.

VividX2 jest w stanie nie tylko nagrywać z niesamowitą jakością. Kamera zainstalowana na satelicie obserwuje Ziemię tak szczegółowo, że jest w stanie zmierzyć prędkość samochodów poruszających się po autostradzie. Zlicza także ilość obiektów aktualnie obserwowanych.

Satelita jest w stanie nagrywać wideo o jakości 4K UHD w 50 klatkach na sekundę. To naprawdę imponujący wynik, na filmiku widać, jaką przepaść dzieli ta technologia z dzisiejszymi mapami Google'a. Firma Earth-i zapowiada, że to jeszcze nie koniec możliwości VividX2. Dzięki specjalnym efektom przetwarzania, rozdzielczość nagrywania można zwiększyć do poziomu 60 cm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)