E‑hulajnogi Bird wracają do Warszawy. Koniec zimowej przerwy

E-hulajnogi Bird wracają do Warszawy. Koniec zimowej przerwy
Źródło zdjęć: © Bird
Arkadiusz Stando

04.03.2020 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 5 marca na chodnikach Warszawy znowu pojawią się hulajnogi Bird. Wracają po przerwie zimowej, która może nie do końca była potrzebna. Inne firmy zabrały zaledwie część swoich hulajnóg na "zimowanie".

Bird zadebiutował w Warszawie w kwietniu 2019 roku. To jedna z kilku firm oferujących w Polsce wynajem hulajnóg elektrycznych na czas/dystans. Od 9 marca, 10 proc. najlepszych użytkowników Bird z zeszłego sezonu, będzie mogło skorzystać przez tydzień z darmowych odblokowań. Zostaną oni poinformowani o tym za pośrednictwem powiadomienia w aplikacji oraz drogą mailową.

Jak twierdzi Bird, wynajem hulajnóg znacznie przyczynia się do ograniczenia ruchu samochodowego w mieście, co pozytywnie wpływa na poziom zanieczyszczeń powietrza. W pierwszym sezonie funkcjonowania Bird w Warszawie użytkownicy przejechali ponad 470 tys. km. Gdyby tę samą liczbę przejechali samochodem, spowodowałoby to wyemitowanie do atmosfery blisko 120 tys. kg CO2.

Hulajnogi Bird nie przeleżały zimy w magazynach. Jak informuje firma, każdy z używanych w poprzednim sezonie pojazdów przeszedł przegląd w serwisie firmowym i są gotowe do jazdy - zapewnia Mathieu Deloly, General Manager Poland w Bird.

W celu skorzystania z e-hulajnogi trzeba mieć dedykowaną aplikację Bird. Wypożyczenie następuje po zeskanowaniu kodu QR. Opłata za odblokowanie wynosi 3 zł, a każda minuta korzystania z niej kosztuje 50 groszy. Warszawianie będą mogli używać pojazdów codziennie przez całą dobę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)