E‑Booki Google dostępne już w sprzedaży

E-Booki Google dostępne już w sprzedaży

07.12.2010 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google uruchomił w USA usługę Google eBooks. Google eBooks, znane wcześniej jako Google Editions, to platforma sprzedaży książek, która umożliwi czytelnikom odnajdowanie, zakup i czytanie książek na większości urządzeń. Na razie usługa dostępna jest w USA, ale Google pracuje nad wprowadzeniem eBooks w innych krajach w roku 2011 r.

Korzystając z Google eBooks, czytelnicy mogą kupować książki w księgarni Google eBookstore lub w jednej z niezależnych księgarni partnerskich. Niezależnie czy e-książka zostanie kupiona w Google eBookstore czy w innej e-księgarni, będzie ona dostępna w bibliotece online użytkownika.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Google eBooks pozwala na czytanie książek na laptopach, netbookach, tabletach, smartfonach i czytnikach książek elektronicznych. Korzystając z nowego internetowego czytnika Google eBooks (Google eBooks Web Reader), można “w chmurze”. kupować, przechowywać i czytać książki. Oznacza to, że użytkownik może mieć tak samo prosty dostęp do swoich książek, jak do wiadomości na poczcie.

Usługa Google eBooks będzie też działać na urządzeniach Android i Apple dzięki bezpłatnym aplikacjom. Dla wielu książek można wybrać rodzaj i wielkość czcionki, tryb dzienny / nocny czy też odstęp między wierszami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)