Dziś iPhone zawita do Izraela

Dziś iPhone zawita do Izraela

Dziś iPhone zawita do Izraela
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
09.12.2009 12:29, aktualizacja: 09.12.2009 13:33

Według doniesień Reutersa, o północy czasu lokalnego w najbliższą środę Izraelczycy nareszcie będą w stanie nabyć iPhone’a.

Pierwszym operatorem komórkowym, w którego ofercie znajdzie się flagowy produkt Apple, będzie Cellcom, jednakże już w czwartek iPhone’a zacznie sprzedawać również Orange i Pelephone. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom każdy z operatorów będzie zobligowany do wykupienia wcześniej tylko 80,00. sztuk telefonu Apple, zamiast 100,000.

W Izraelu stosunek ilości telefonów komórkowych do ilości mieszkańców wynosi aż 125. i jest jednym z najwyższych na świecie. Haim Israel – analityk Bank of America, twierdzi, że z tego powodu operatorzy najprawdopodobniej kupią od Apple znacznie więcej iPhone’ów, niż jest to od nich wymagane. Dzięki temu mają zwiększyć swój zysk przypadający na jednego klienta nawet o 30%. Średni czas zwrotu inwestycji określa się na około 13 miesięcy.

Praktycznie jednoczesny debiut iPhone’a u kilku operatorów nie będzie korzystny dla klientów. W takim przypadku wojna cenowa jest raczej mało prawdopodobna. Izraelczycy na iPhone musieli czekać dosyć długo, biorąc pod uwagę, że umowa z Apple była gotowa już kilka miesięcy temu. Oficjalna premiera iPhone’a w Izraelu była dotychczas dwukrotnie przekładana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)