Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Dzika przyroda wróciła na puste parkingi wokół Lotniska Chopina

Zwierzęta i rośliny korzystały z uroków kwarantanny. Mogły w spokoju odwiedzać miejsca, które dotychczas były zdominowane przez człowieka. Tak było i w przypadku parkingów rozciągających się wokół Lotniska Chopina. Z zakazu lotów skorzystały zające, trzmiele, pszczoły i dzikie ptaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzika przyroda skorzystała z kwarantanny.
Dzika przyroda skorzystała z kwarantanny. (Getty Images)
d1ghx0v

Film opublikowany na facebookowym profilu "Dzika Ochota" przedstawia odradzające się dzikie życie na parkingach wokół Lotniska Chopina. Na nagraniu widać, że znaczną część parkingu pokrywa trawa z polnymi kwiatami. Z tej zmiany korzystają m.in. zające, polne ptaki, ale i pszczoły oraz trzmiele.

Lotniska przyjaźniejsze dla dzikiej przyrody

Jest to efekt tymczasowej rezygnacji z podlewania parkingów substancjami, które zwalczają niemal wszystkie rośliny. Większość z nich to nieselektywny herbicyd, który zawiera substancję czynną w postaci glifosatu. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy fosforanów, hamujący działanie ważnego dla roślin enzymu.

d1ghx0v

Loty w Polsce

W poniedziałek 1 czerwca LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze. Nowa siatka połączeń uwzględnia blisko 30 rejsów krajowych. Loty są realizowane na 8 lotniskach: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Gdańsku.

Podobną decyzję podjęły takie firmy jak: WizzAir oraz Ryanair. Loty będą realizowane zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o bieżące dezynfekowanie samolotów, a szczególnie siedzeń i luków bagażowych oraz o wyposażenie pojazdów w filtry HEPA.

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów